MX-5 najlepszym sportowym wozem

Japoński roadster zdobył tytuł najlepszego samochodu sportowego w badaniu JD Power, przeprowadzonym wśród brytyjskich kierowców. A jakie modele zwyciężyły w pozostałych klasach?

W ankiecie wzięło udział ponad 17 tys. brytyjskich kierowców. Oceniali oni wygląd, wnętrze, jakość wykonania, niezawodność, osiągi i koszty użytkowania samochodów oraz ich obsługę dilerską. Z wyboru Mazdy MX-5 zadowolonych było 82,3% nabywców. To wynik lepszy niż w przypadu Mercedesa SLK czy Audi TT.

Do wyników badania JD Power przywiązuje się w Wielkiej Brytanii wielką wagę, ponieważ Brytyjczycy naprawdę szaleją na punkcie sportowych samochodów - powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor zarządzający Mazda Motor Europe. - Jednak wyniki te odzwierciedlają nie tylko to, jak bardzo kochają oni prowadzić swoje Mazdy MX-5. Pokazują też, jak praktyczny i łatwy w codziennym użytkowaniu jest nasz roadster.

W tym roku MX-piątka świętuje 21. urodziny. Od momentu premiery zdobyła ponad 870 tys. klientów, dzięki czemu trafiła do Księgi Guinnessa jako napopularniejszy roadster na świecie.

Ranking marek w tegorocznym badaniu JD Power, przeprowadzonym na brytyjskim rynku, znajdziecie tutaj. A jakie modele zwyciężyły w pozostałych klasach?

- klasa mini - Toyota Aygo
- auta miejskie - Toyota Yaris
- auta małe - Honda Jazz
- kompakty - Kia cee'd
- klasa średnia premium - Lexus IS
- auta luksusowe - Jaguar XF
- auta sportowe - Mazda MX-5
- SUV-y - Lexus RX
- minivany - Mercedes klasy B

Marcin Sobolewski

Historia kołem się toczy - Mazda - ZOBACZ TUTAJ

200 razy MX-5 - GALERIA

Samochody: Mazda MX-5 - ogłoszenia

Więcej o: