Tor jakiego w Polsce jeszcze nie było

Już w sobotę wszyscy miłośnicy wyścigów i F1 będą mogli spróbować swoich sił na pierwszym w Polsce profesjonalnym torze kartingowym. N-Gine Grand Prix powstaje na parkingu centrum handlowego Blue City w Warszawie

Zadanie nie było proste. Na powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych udało się jednak wyznaczyć tor, który na całej swojej długości ma równą szerokość - 6 metrów. Pokryty jest także specjalną powłoką zwiększająca przyczepność oraz otoczony profesjonalnymi barierami ochronnymi. System pomiaru czasu dostarcza firma SMS-Timing, obsługująca najlepsze tory kartingowe świata. W razie nieprzewidzianych sytuacji i powstrzymywania zbyt krewkich kierowców będzie także możliwość zdalnego ograniczenia prędkości.


Kubica swoim nazwiskiem firmuje jedną linię kartów marki Birel Motorsport, którą reprezentował podczas swojej kariery kartingowej. Zapraszamy do galerii.

Wysoki poziom adrenaliny zagwarantują profesjonalne karty RK Kart włoskiej firmy Birel. To owoc pięćdziesięcioletniego doświadczenia firmy. Są nie tylko najlżejsze na rynku, ale podobnie jak wyścigowe mają centralnie umieszczony zbiornik paliwa i na stałe mocowany fotel. Regulowane są jedynie pedały. Zapewnia to optymalne rozłożenie masy. Na niemal identycznych ścigał się jeszcze niedawno Robert Kubica. Teraz swoim nazwiskiem firmuje jedną linię ram Birela. Karty wyposażone są w silniki Hondy o pojemności 200 cm2 i mocy 6,5 KM.

Obiekt to jednak nie tylko tor i karty. Nie zabraknie tu sklepu Grand Prix z ubraniami, gadżetami F1 i akcesoriami kartingowymi firmy OMP, baru i klubu, w którym będzie można na żywo kibicować Robertowi Kubicy. Pierwsza okazja już 27 czerwca podczas Grand Prix Walencji.

Juliusz Szalek

ZOBACZ TAKŻE:

Gokart Kubicy - ZOBACZ TUTAJ

Karol Basz w gokarcie Kubicy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: ogłoszenia


Więcej o: