Walter Röhrl wraca do gry

Ambasador marki Porsche, 62-letni Walter Röhrl w przyszłym roku wystartuje w  24-godzinnym wyścigu Nurburgringu

Ustawienia zawieszenia każdego seryjnego Porsche, które pojawiło się na rynku od 1993 roku było w głównej mierze dziełem Waltera. To on decydował o ostatecznym zestrojeniu wielu podzespołów, które bezpośrednio odpowiadają za prowadzeniem auta. W tym, między innymi działaniem systemów ESP. Ogromne doświadczenie rajdowe oraz niezwykłe wyczucie samochodu sprawia, że do teraz jest ogromnym autorytetem w tej branży.

Mimo swojego wieku nie zamierza on jednak rezygnować z rywalizacji. Okazuje się, że Walter Röhr wystartuje w przyszłorocznym 24-godzinnym wyścigu Nurburgring. Pojedzie najnowszym Porsche 911 GT3 RS.

"Żadna inna seryjna 911-tka nigdy nie była tak blisko wyścigowego samochodu, jak najnowsze GT3 RS" - powiedział Walter Röhrl


Nie myślcie, że to będzie pierwsze spotkanie Waltera z tym torem. Oprócz tego, że bardzo często testuje tam zestrojenia zawieszenia seryjnych Porsche, startował również w wyścigu 24h Nurburgring w 1992 roku.

Marek Sworowski                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe modele Porsche - ZOBACZ TUTAJ

Porsche Boxster Spyder

Samochody: Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o: