Holden stróżem prawa w USA

Holden po zaprzestaniu dostaw Pontiaca G8 będzie zmuszony do zmniejszenia produkcji. Szansą mogą być zamówienia rządowe z USA

Już jakiś czas temu pojawiały się pogłoski, że Holden, australijski producent należący do GM, przygotuje samochód policyjny specjalnie na potrzeby amerykańskich służb mundurowych. Jest to nie lada kąsek, w samym Los Angeles "chroni i służy" około 20 tys. radiowozów.

W Denver na dorocznym spotkaniu szefów policji GM pokazało swoją najnowszą propozycję oznaczoną jako Chevrolet Caprice PPV (Police Patrol Vehicle). Poza silnikiem nie ma to wiele wspólnego z jakimkolwiek Chevroletem. Tak naprawdę jest to Holden Statesman, większa i bardziej luksusowa odmiana Holdena Commodore. Amerykanie znają tego ostatniego, lecz w USA nosi nazwę Pontiac G8.

Chevrolet Caprice PPV nie jest tak luksusowy jak oryginał w Australii. Wyposażenie zredukowano do niezbędnego minimum, oferując za to cały zestaw policyjnych zabawek i osprzętu określanego pełnym szacunku określeniem heavy-duty. 

Pod maską może pracować mniejszy silnik V6 3,6 l, lub większy V8 o pojemności 6,0 l montowany także w sportowym Corvette. Moc na tylne koła przekazuje wzmocniona skrzynia biegów (z chłodnicą oleju). Auto ma także m.in. mocniejsze zawieszenie, większe tarcze hamulców, "śliczne" czarne stalowe 18" felgi i wzmocnienia pozwalające bezkarnie taranować inne samochody.

Nowy Chevrolet Caprice PPV jest nowoczesnym narzędziem na nowe czasy dla sił policyjnych. Powstał po gruntownym przebadaniu potrzeb naszych klientów, co pozwoliło stworzyć pojazd przewyższający Crown Victorię (popularny w policji USA model Forda) w kluczowych obszarach - powiedział Jim Campbell, dyrektor GM Fleet and Commercial Operations

Marcin Lewandowski

Pontiac G8 walczy o życie - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Opel Omega - ogłoszenia

Więcej o: