Frankfurt 2009 | Wiesmann zmontuje auto na żywo

Salony samochodowe to doskonała okazja dla producentów aut, by pokazać całemu światu swoje najnowsze dzieła. Czasem jednak prezentacja gotowego samochodu to za mało. Z takiego założenia wyszedł Wiesmann, który podczas frankfurckiej imprezy będzie budował jedno ze swoich ekskluzywnych aut

Wiesmann pokaże we Frankfurcie zupełnie nowy model - wersję roadster dostępnego już coupe MF5 GT - najmocniejszego auta w ofercie niemieckiej firmy. Nie wiemy dokładnie jak będzie wyglądał, ale rzut oka na wersję coupe i innego roadstera marki MF4 Roadster - oba auta w galerii pozwala przypuszczać, że będzie to coś pięknego i bardzo szybkiego. O szczegółach technicznych na temat MF5 Roadster pisaliśmy już tutaj.

Wydaje się jednak, że to nie premiera będzie najciekawszym wydarzeniem na stoisku. Wiesmann planuje bowiem na oczach widzów montować inny model - MF4 GT. Szef firmy, Friedhelm Wiesmann argumentuje pomysł niecodziennego pokazu tak:

Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie pokazać klientom, gościom salonu i mediom nasze umiejętności i efektywność produkcji. Nie będzie to dla nas nic nowego - w Duelmen, gdzie znajduje się fabryka, każdy może przyjść i zobaczyć jak ręcznie montujemy każdy samochód.

Jeśli wybieracie się więc na targi do Frankfurtu, koniecznie odwiedźcie stoisko Wiesmanna. Zobaczycie nie tylko piękne i ekskluzywne samochody oraz premierę MF5 Roadstera, ale na własne oczy ujrzycie z jaką dbałością i pietyzmem są produkowane. 

Jan Kopacz

Wiesmann Roadster MF4 - test... dotykowy - ZOBACZ TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE:

 

Mercedes SLR Stirling Moss - wideo

 

 

Więcej o: