Michael Macht szefem Porsche

Michael Macht to nowy szef zarządu Porsche. Dotychczasowy szef Wendelin Wiedeking i wiceprezes ds. finansowych Holger Harter odchodzą ze spółki

Rada Nadzorcza Porsche doszła do porozumienia z Wendelinem Wiedekingiem i Holgerem Harterem. Opuszczą oni Porsche ze skutkiem natychmiastowym, złożyli też mandaty członków w Radzie Nadzorczej Volkswagena i Audi. Następcą Wiedekinga zostanie Michael Macht, dotychczasowy członek zarządu ds. produkcji.

Macht ma 49 lat, ukończył studia na kierunku budowa maszyn. Pracuje w Porsche od 1990 roku, najpierw na stanowisku referenta ds. silników i produkcji, a w 1994 roku został dyrketorem zarządzającym. Do jego zadań należała optymalizacja efektywności produkcji, nadzór nad uruchomieniem zakładów Porsche w Lipsku oraz produkcją Cayenne i Panamery.

Zastępcą Machta zostanie Thomas Edig, 48-letni specjalista z dziedziny ekonomii przemysłu. Od 1986 do 2002 pracował dla francuskiego Alcatela, od 2006 roku pełnił w Porsche funkcję dyrektora ds. socjalnych i polityki pracy.

Wycofanie się Wiedekinga i Hartera ma pomóc w uspokojeniu sytuacji i w rozwoju strategicznym Porsche. Producent sportowych aut połączy się z Volkswagenem, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Wiedeking za rozwiązanie kontraktu, który miał trwać do 2012 roku, dostał 50 mln euro. Połowa tej kwoty ma powędrować na konta fundacji społecznych. Harter otrzymał wyrównanie w wysokości 12,5 mln euro.

Marcin Sobolewski

Porsche - auto perfekcyjne


Pożegnanie Wiedekinga - ZOBACZ TUTAJ

Porsche 911: poznaj oceny Użytkowników i dodaj własną

Wygraj wakacyjne gadżety - konkurs - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: