Forza 3 - zamach na Gran Turismo

W październiku trafi do sprzedaży najnowsza część gry Forza Motorsport. Sto torów, czterysta aut, a wśród nich SUV'y i limuzyny. To nadal wirtualna rzeczywistość?

Każdy, kto lubi od czasu do czasu zasiąść za kółkiem wirtualnych samochodów, zna te tytuły. Need For Speed, Live For Speed, Gran Turismo, Forza Motorsport - jedne stawiają na rozrywkę, inne na maksymalne odwzorowanie fizyki jazdy, ale każda potrafi kraść godziny i choć trochę przybliżyć supersamochody z plakatów. Wygląda na to, że piąta część Gran Turismo na konsolę Playstation 3 będzie miała godnego konkurenta. Microsoft kończy pracę nad nową Forza Motorsport na Xbox'a 360.

Jedną z najmocniejszych stron Forzy - poza odwozorowaniem fizyki prowadzenia samochodu - ma być grafika. Jeśli w oficjalnej wersji gry będzie taka jak na screenach, ciężko będzie odróżnić wirtualne auta od tych spotykanych na ulicach. Choć otoczenie nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z obrazem z konsoli, to Audi, Lamborghini, Ferrari czy BMW wyglądają jak rzeczywiste samochody.

Nowa Forza Motorsport to według Microsoftu także szerokie możliwości tuningu oraz zakupy nowych tras i aut przez internet. Wśród tych ostatnich do wyboru będą nie tylko kilkusetkonne coupe. Nie zabraknie sportowych sedanów - BMW E60 M5, Chryslera 300C SRT8 oraz Pontiaca G8 GXP. Zmęczeni zabójczym tempem i przyklejonymi do asfaltu bolidami mogą wybrać coś z SUV'ów. Przejazd torem Laguna Seca "za kierownicą" BMW X5 xDrive 4.8i, Range Rovera Sport, Audi Q7 V12 TDI albo Volkswagena Tourega R50? Proszę bardzo. Ciekawe, ile kilogramów da się zrzucić po tuningu Porsche Cayenne Turbo S...

Forza 3

Marcin Sobolewski

Ścigaj się Volvo - ZOBACZ TUTAJ

Loeb i Sordo na Karowej - WIDEO

Więcej o: