Manchester vs Barcelona - bitwa na auta

Umiejętność gry w piłkę i kosmiczne zarobki nie muszą iść w parze z motoryzacyjnym gustem - udowadniają piłkarze Manchesteru i Barcelony. Gwiazdy, które stać na wszystko jeżdżą autami... no właśnie - jakimi?

Bycie piłkarzem to sporo obowiązków. Trzeba jeździć na treningi i wozić dziewczynę na zakupy. Chyba dlatego w angielskiej kadrze najpopularniejszym samochodem jest Range Rover Sport. Piłkarze równie często kupują BMW X5 i X6 oraz - dla odmiany Bentleya Continentala. Na motoryzacyjne zwyczaje piłkarzy oburzyło się niedawno Audi - firma rozwiązała umowę sponsorską z Czerwonymi Diabłami. Dlaczego? Bo i tak wszędzie jeździli autami innych marek. Wierny Audi pozostał jedynie sir Alex Ferguson, który ma teraz odrębną umowę.

Przyjrzyjmy się, czym jeżdżą gwiazdy dzisiejszego wieczoru:

Wayne Rooney Range Rover Bentley

Wayne Rooney to chłopak, który poza grą w piłkę nie umie wiele. Samochody dobiera dość przypadkowo. W jego garażu stoją więc Lamborghini Gallardo, Bentley Continental GT, obowiązkowy Range Rover Sport, Aston Martin Vanquish i BMW M6. Ale w młodości (o ile można tak mówić o niespełna 24-letnim piłkarzu) jeździł także Fordem Sportka - gdy rozpoczynał wielką karierę w Evertonie. Jego samochody są warte około 750 tysięcy funtów. Warto zaznaczyć, że Wayne zarabia tę sumę w niespełna dwa miesiące...

Rio Ferdinand Cadillac Escalade Ford F-150

Rio Ferdinand jest fanem amerykańskiej motoryzacji. Cadillac Escalade i pikap Forda - F150 to jego ulubione wozy. Poprzednio miał też Chryslera 300 C . Ferdinand ma też oczywiście BMW X5 oraz dwa Bentleye - Arnage i Continentala. Na auta wydał niedużo - mniej niż pół miliona funtów.

Cristiano Ronaldo Bugatti Veyron Audi R8

Cristiano Ronaldo... Tu łatwiej powiedzieć, czym boski Cristiano nie jeździ - niedawno rozbił Ferrari 599 GTB Fiorano. Z miejsca wypadku na trening podrzucił go bramkarz MU, Edwin van der Sar swoim Bentleyem. Po tym crash teście garaż Ronaldo stracił na wartości 200 tysięcy funtów. Zostały w nim Ferrari 360, Audi R8 , obowiązkowe BMW X5 i Bugatti Veyron. Przyznajemy - to jest powód, żeby trzymać kciuki za Manchester - może Cristiano da się przejechać...? Trudno oszacować wartość garażu Ronaldo, podczas gry w MU wydał na samochody grubo ponad 2 miliony funtów. Samo Bugatti kosztowało go ok. 850 tysięcy. A jego stan posiadania obejmuje jeszcze: dwa Porsche Cayenne, BMW M6 , Bentley Continetal GT Speed i Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe z indywidualnymi tablicami rejestracyjnymi "CR7", na które nota bene wydał 150 tysięcy funtów (czyli trochę więcej niż tygodniówkę). Aha, kupił też Porsche 911 turbo, ale nie sobie, tylko swojej-chyba-jeszcze-dziewczynie Nereidzie Gallardo. Swoją drogą, panna Gallardo z takim nazwiskiem (no i warunkami fizycznymi ) zasługuje raczej na auto z pewnej włoskiej stajni.

Piłkarze w Barcelonie wbrew przewidywaniom nie jeżdżą Seatami. Na klubowym parkingu stoi za to sporo modeli Audi. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii królują najpojemniejsze bryki - Q7 i Q5. O motoryzacyjnych pasjach piłkarzy Barcy wiadomo niestety niewiele, bo nie lansują się tak bardzo, jak ich brytyjscy koledzy.

Thierry Henry i Samuel Eto'o Audi Q7 Mercerdes McLaren SLR 

Jedna z największych gwiazd - Thierry Henry - przemierza hiszpańskie autostrady Mercedesem McLarenem SLR. Chociaż patrząc na zdjęcia byłej dziewczyny Leo Messiego - Luciany Salazar, możemy zrozumieć, że można mieć inne hobby niż motoryzacja.Zdjęcie obecnej znajdziecie tutaj .

Oba kluby mają PKB porównywalne z niejednym niedużym krajem. W którym jeżdżą lepszymi samochodami? Chyba w MU - angielski kult motoryzacji wywiera mocny wpływ na jego piłkarzy. Przekonamy się na boisku, czy będą mieli tyle mocy, co ich auta.

Konrad Bagiński

Dziewczyny F1 - ZOBACZ TUTAJ

Krótkie spódniczki i konie pod maską - WIDEO

 

Więcej o: