Zagadka "się" rozwiązała!

Czas na obiecane rozwiązanie zagadki. Ponieważ jeden z przyjaciół naszego serwisu - Darek Broda - jest związany z oldtimer'ami uczuciowo i rzeczowo, więc uczula nas, my się uczulamy i chcemy uczulić Was.

A więc do rzeczy: prezentowany model to Volkswagen T1 czyli w Polsce nazywany "Słoniem" a w świecie  "Bulli" od dwóch pierwszych sylab Bus Lieferwagen i różni się od "Ogórka" czyli właśnie VW T2.

Samochód nazwano Typ 2 Transporter, natomiast oznaczenie T1 ma charakteryzować pierwszą generację VW Transportera. Produkowany był w latach 1950-1967, na specjalnie wzmocnionej ramie Garbusa.


T2, czyli poczciwy  "Ogórek" został przedstawiony światu w roku 1967 jako wersja zmodyfikowana T1 i to właśnie te modyfikacje stworzyły "Ogórka". Panoramiczna szyba przednia i długie szyby boczne. Zmianie uległ  również cały przód auta. Brak przetłoczeń, dzielonej szyby, jest dłuższy o 100mm. "Ogórek" jest produkowany do dziś w Brazylii.

Prezentowany na aukcji model, to T1 Samba, który w oryginale miał 23 okna i jest dziś bardzo poszukiwany przez kolekcjonerów.

Drugi szczegół to pacyfa. W oryginale jest to wielki znaczek VW. Oczywiście rozumiemy, że "power flower" ..... ale dlaczego jest to znaczek Mercedesa :) a może to tylko nieudana podróba hippisowskiej manifestacji symbolu wolnej miłości

Ponieważ zagadkę potraktowaliście bardzo poważnie, a najwięcej szczegółów podał nick "r4ddek" poprosimy o kontakt: redakcja@moto.pl, czeka nagroda!

 zagadka w prezencie :)

dziekuję za zabawę, bom

Więcej o: