Niesamowite drogowskazy

Znaki wskazujące drogę na parkingach podziemnych często są albo słabo widoczne, albo mało zrozumiałe, albo po prostu źle wskazują drogę. Na szczęście nie wszędzie, ale wymaga to odrobiny inwencji.

Axel Peemoeller to niemiecki projektant, który podejmuje się najróżniejszych zajęć. Jego nazwisko stało się jednak głośne w światku designu, właśnie dzięki znakom, które zaprojektował dla prawie 300-metrowego budynku Eureka Tower - jednego z najwyższych apartamentowców świata, który stoi w samym centrum Melbourne. 

Pomysł banalnie prosty, a geniusz jak zwykle tkwi w prostocie - namalować napisy wskazujące drogę w taki sposób, by "wisiały" one w przestrzeni. Znaki są bardzo czytelne, gdy spojrzymy na nie z odpowiedniego miejsca, a poza tym bardzo efektownie ubarwiają szarą przestrzeń podziemnego parkingu, rozlewając się po ścianach i podłodze. Za projekt Peemoeller zgarnął szereg nagród. Czy należało mu się? Według nas tak, ale zobaczcie sami.

 

jk

Więcej o:
Komentarze (3)
Niesamowite drogowskazy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Ten Pan powinien przyjechac do Budapesztu oznakowac ich platne wszedzie parkingi! Moze wtedy nie tracilby czlowiek czasu, a przede wszystkim pieniedzy na miotanie sie po parkingu, a taryfa leci....

 • Gość: Gość

  0

  bardzo ciekawy pomysł

 • Gość: Gość

  0

  Należało !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX