Nowy stary Auto Union Type D

Lukas Vanek - zdolny projektant z Czech jest twórcą pięknego prototypu wzorowanego na Auto Union Type D z 1938 roku.

W latach 30. ubiegłego wieku Mercedes i Auto Union walczyło o prymat na trasach wyścigowych Grand Prix. Aby nadążyć za swoim rywalem Auto Union wprowadziło model Type D. Bolid miał 3 litrowy V12 o ogromnej mocy 420 KM i rozpędzał się do ponad 300 km/h. Jak na lata trzydzieste był to wynik godny podziwu. Łącznie Type D odniósł cztery zwycięstwa. Niestety II wojna światowa przerwała cykl GP, a większość bolidów Auto Union została zniszczona.

Według koncepcji Vanka, nowy Type D posiada nadwozie z włókna węglowego. Tak jak w oryginale, środek jest wykonany ze stali. Za siedzeniem kierowcy jest miejsce na 6,5 litrowy V12 o mocy 650 KM (taki silnik przewidział autor prototypu). Teoretycznie auto rozpędza się do 300 km/h. Bolid pozostanie tylko w sferze marzeń, jednak czekamy na kolejne dokonania młodego talentu z Czech.

Jeśli uważacie, że to auto powinno powstać - wpiszcie swój komentarz. Każdy będzie traktowany jak głos. Jeśli głosów na tak będzie na tyle dużo, że wysłanie ich gdziekolwiek nie wzbudzi jedynie uśmieszku politowania - zrobimy wszystko, by wysłać petycję z waszymi podpisami w odpowiednie miejsce.

 

Więcej o:
Komentarze (71)
Nowy stary Auto Union Type D
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  nie właśnie że powinien mieć 6,5 litrowy V12 o mocy 650 KM jak przewidział autor i robić w te 1,5s do setki, no i v-max ponad 400 km\h to był do nowy pomysł ze strony audi. Taka formuła

 • Gość: Gość

  0

  TAK!!

 • Gość: Gość

  0

  autor modelu powinien jeszcze troche podrosnąć, pouczyć się, pooglądać, taki tani plastikowy wózek z dziecinnymi kółkami nie robi na mnie żadnego wrażenia. wygląda jak resorówka za 25 pln. Audi zasługuje na więcej. To chyba jakis wakacyjny pseudo-news.

 • Gość: Gość

  0

  Nie! Wyglada ochydnie.

 • Gość: Gość

  0

  jasne,że tak!trzeba wspierać młode talenty.

 • Gość: Gość

  0

  oj TAAK

 • Gość: Gość

  0

  Zdecydowane TAK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX