Range Rover Evoque Samochodem Roku 2011 Moto.pl!

I mamy zwycięzcę! Chevrolet Camaro walczył twardo, ale to najnowszy model Range Rovera został przez Was wybrany Samochodem Roku 2011 Moto.pl

Range Rover Evoque od 160 tys. zł

32 kandydatów, 5 rund pełnych zaciętych pojedynków i niemal 50 tys. oddanych głosów - oto bilans tegorocznego plebiscytu na Samochód Roku Moto.pl. Na liście finalistów znalazło się wiele świetnych modeli, ale tylko jeden mógł zostać zwycięzcą. Swoimi głosami zdecydowaliście, że tytuł najbardziej należy się Range Roverowi Evoque. W finale, modny SUV z Wysp pokonał amerykańskiego mięśniaka Chevroleta Camaro stosunkiem 54 do 46 proc. głosów.

Zaskoczenie? Chyba nie. Wszak najnowsze dzieło ze stajni Land Rovera, właściwie od dnia premiery, regularnie zgarnia branżowe nagrody na całym świecie. North American Truck of the Year (Stany Zjednoczone), Best Production Design (Czechy), Most Exciting Car for 2011 (Wielka Brytania), Golden Steering Wheel Award for Best SUV (Austria), SUV of the Year Award 2011 (Stany Zjednoczone), Design Trophy (Francja), Best SUV 2012 (Brazylia), Car of the Year (Nowa Zelandia) czy tytuł Samochodu Roku przyznany przez brytyjski magazyn Top Gear to tylko kilka przykładów z dłuuugiej listy trofeów. Nie wykluczone, że niebawem modny SUV otrzyma następne. 5 marca zostanie ogłoszony zwycięzca tegorocznego plebiscytu Car of the Year, a Evoque znajduje się w ścisłej siódemce kandydatów do prestiżowego tytułu.


Evoque w ruchu i od środka | Wideo

Musimy przyznać, że byliśmy bardzo ciekawi wyniku finałowego głosowania. Do ostatecznej potyczki stanęły dwa, naszym zdaniem, bardzo ciekawe modele i wcale nie zdziwilibyśmy się, gdyby to Chevrolet triumfował w ostatecznej rozgrywce. Mniejszych czy większych SUV-ów i różnej maści crossoverów mamy na rynku mnóstwo, pony carów natomiast jest jak na lekarstwo.

Według nas, Camaro to bardzo ciekawe auto i nie chodzi tylko o ciągnącą się za nim legendę. Mocny, solidny, dający mnóstwo frajdy z jazdy, przykuwający wzrok i... komfortowy. Tak, to nie przejęzyczenie. Tym co w zwraca uwagę podczas pierwszej przejażdżki jest zaskakująco niski poziom hałasu w kabinie, nawet gdy podgonimy wskazówkę prędkościomierza w górny zakres obrotów. To oraz stosunkowo miękkie, jak na sportowy samochód, zawieszenie czyni Camaro doskonałym autem do jazdy na co dzień. Jeśli oczywiście stać nas na regularne karmienie drzemiącego pod maską potwora.

Co więcej, przy wszystkich tych zaletach, auto wcale nie jest drogie. Słabsza - choć w tym przypadku brzmi to nieco zabawnie - wersja, z 405-konnym V8, kosztuje niecałe 200 tys. złotych. Spróbujcie znaleźć w polskich salonach inny model auta o tak korzystnym stosunku ceny do mocy. Nie ukrywamy więc, że ucieszyła nas obecność Camaro w finale naszego plebiscytu. Naszym zdaniem, całkowicie zasłużona.

Mięśniak zza Oceanu musiał jednak uznać wyższość brytyjskiego SUV-a. I to właśnie on, czyli
Range Rover Evoque jest Samochodem Roku 2011 Moto.pl. Gratulujemy!

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

Redakcja Moto.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Najciekawsze premiery 2011 roku - Polska

Range Rover Evoque dla modnego szejka

Range Rover - ogłoszenia

Więcej o: