Oni zostawili dziś samochody pod domem, a Ty?!

Załóżmy na chwilę, że w takie "święto" jak dziś wszyscy kierowcy samochodów zostawiają auta pod domem i do pracy, szkoły czy na zakupy ruszają na rowerach, skuterach i motocyklach. Co mogłoby z tego wyniknąć? Z troski (oraz wrodzonej złośliwości), pobawmy się w czarnowidztwo

1. Największy ring na świecie

Obserwując codzienną zajadłość i wzajemną wrogość kierowców samochodów obstawiamy, że duża część z nich tego dnia przynajmniej raz odwiedziłaby jakiś oddział służby zdrowia. Jazda w ścisku, po wielu godzinach pracy i bez oddzielających ich karoserii mogłaby skutkować bardzo, bardzo gorącymi dyskusjami, a prawo drogowe przeplatałoby się z prawem pięści. Wszak nie wszyscy wysysają z mlekiem matki spokój i opanowanie płynące ze sztuki tai-chi.

2. Zablokowane skrzyżowania

Jazda na wprost, nawet łokieć w łokieć z innymi rowerzystami, to jednak pikuś w porównaniu z tym, co działoby się na skrzyżowaniach. Jakoś nie chce nam się wierzyć, by przed każdą krzyżówką rowerzyści karnie ustawiali się w rządku i gęsiego przejeżdżali w obranych kierunkach. Dużo bardziej prawdopodobnym jest to, że rowerowy rój wjeżdżałby na skrzyżowania bez większego ładu i składu, a to z kolei rodziłoby ogromne niebezpieczeństwo dla samych kierowców. Potrzebnych w takich sytuacjach umiejętności i kociej zwinności (patrz film poniżej) nie sposób zdobyć z dnia na dzień.

3. Gigantyczne korki

Jednym z głównych argumentów zwolenników zmiany "puszek" na jednoślady jest ich zbawienny wpływ na zmniejszenie korków. Jednak i w tym przypadku, po raz kolejny potwierdza się reguła mówiąca: co za dużo, to nie zdrowo. Zbyt duże nasycenie rowerów, skuterów i motocykli może odwrócić się przeciwko ich kierowcom. Oto najlepszy dowód:

 

Sami widzicie, że nie jest tak różowo, jak zapewniają przeciwnicy "puszek". Wygląda jednak na to, że kierowcy doskonale zdają sobie sprawę z opisywanych zagrożeń, bo z tego co widać za oknem wynika, iż niewielu z nich (może poza kilkoma politykami i gwiazdami show biznesu) zostawiło dziś auta pod domem.

bs

ZOBACZ TAKŻE:

Czy to jeszcze rowery, czy już samochody?

Zostawcie samochody w garażach!

BMW X6 - ogłoszenia

Więcej o: