Powrót Alfy do USA znowu opóźniony

Nie w 2012 roku, ale co najmniej kilkanaście miesięcy później - Sergio Marchionne, szef Fiata i Chryslera, po raz kolejny przełożył termin powrotu Alfy Romeo na rynek północnoamerykański

Chociaż fani Alfy z USA mogli niedawno kupić w salonach Maserati limitowaną liczbę egzemplarzy 8C Competizione, na cywilne modele trzeba będzie jeszcze poczekać. Planowany na 2012 rok powrót marki na północnoamerykańskie drogi został przełożony o co najmniej rok.


Czego brakowało Ci podczas kursu na prawo jazdy? Napisz i wygraj iPada!

Powód? Zawirowania w palecie modelowej. Gdyby dotrzymać terminu, Alfa musiałaby polegać na produkowanych obecnie modelach oraz sportowej 4C Coupe, tymczasem największe nadzieje Włosi pokładają w nowym crossoverze. Ten jednak będzie gotowy dopiero za 2 lata. Opóźni się także premiera nowej Giuli, następczyni 159-ki - w ciągu ostatnich 18 miesięcy Sergio Marchionne już trzykrotnie odrzucił szkice projektowe modelu.

Alfa Romeo wycofała się ze sprzedaży aut w USA w 1995 roku, gdy roczna sprzedaż modeli 164 i Spider spadła poniżej 500 sztuk. Pierwotnie miała wrócić tam w 2003 roku z nowym wcieleniem Spidera; planów tych nigdy jednak nie wcielono w życie.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen pragnie Alfy Romeo

Alfa 159 w teście - sprawdzi się w policyjnej służbie?

Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Więcej o: