Opel Combo | Znajdź dwa szczegóły...

Opel zaprezentował pierwsze dwa zdjęcia swojego nowego dostawczaka o nazwie Combo. Ci z Was, którzy są ciekawi pozostałych szczegółów odsyłamy do galerii Fiata Doblo. Oba auta różnią się dwoma szczegółami
Fiat Doblo Panorama 1.6 MultijetFiat Doblo Panorama | Za kierownicą

Opel kilka lat temu postanowił produkować pod własną marką samochody dostawcze. Opracowanie od podstaw nowych konstrukcji jest drogie, w każdym razie znacznie droższe, niż doklejenie stalowej "budy" do przedniej części Opla Corsy - tak powstało stare Combo. Aby stawić czoła takim konstrukcjom jak VW Transporter, czy Ford Transit Opel nawiązał współpracę z Renault. Powstały w ten sposób Vivaro, to nic innego jak Renault Trafic, a Opel Movano jest identyczny z Renault Master.

Podobny sposób działanie Opel przyjął w stosunku do kompaktowego furgonu. Aby zastąpić dotychczasowe Combo Niemcy nawiązali współpracę z konkurencją tyle, że tym razem zamiast Renault w roli partnera wystąpił Fiat. Za materiał do klonowania posłużył znany na rynku od 1,5 roku Fiad Doblo drugiej generacji.

Opel ComboPodstawowe informacje dotyczące Fiata Doblo znajdziecie tutaj, mamy także pełen cennik oraz relację z jazd testowych. Czym Opel Combo będzie różnił się od swojego bliźniaka? Wszystko wskazuje na to, że dwoma szczegółami. Pierwszy to nowa atrapa przedniego zderzaka, drugi to... zestaw znaczków firmowych i nazwy modelu na tylnej klapie.

 

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Test: Opel Ampera | Pierwsza jazda

Astra, która zużywa 3,7 l/100 km

Opel Combo - ogłoszenia

Więcej o: