Samochód Roku 2011 w Ameryce Płn.

50 dziennikarzy motoryzacyjnych z USA i Kanady wybrało po 14 modeli, które staną do walki o lokalny tytuł Car of The Year i Truck of The Year 2011

Listę kandydatów do tytułu północnoamerykańskiego Samochodu Roku 2011 otwierają maluchy - Ford Fiesta i Mazda2, a kończą luksusowe limuzyny - Audi A8, Jaguar XJ i Infiniti M. W zestawieniu nie zabrakło "zielonych" akcentów w postaci Chevroleta Volta i Nissana Leafa, natomiast samochody dla państwa Smith reprezentują m.in.: Chevrolet Cruze, Kia Optima, Hyundai Sonata oraz Volkswagen Jetta.

Czy dziennikarze postawią na wtyczkowozy, zachwycą się luksusem i przepychem, a może posłuchają głosu rozsądku i zagłosują np. na Hyundaia Sonatę? Zapraszamy do wyrażania Waszych opinii w komentarzach. Wyniki plebiscytu poznamy podczas styczniowego salonu samochodowego w Detroit. Wcześniej, w grudniu, z listy modeli wyłoniona zostanie ścisła czołówka.

Pełne zestawienie pretendentów do tytułu Car of The Year i Truck of The Year 2011 w Ameryce Północnej znajdziecie poniżej. Tradycyjnie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z poszczególnych modeli, wystarczy kliknąć jego nazwę. O tegorocznej europejskiej edycji konkursu więcej dowiecie się tutaj.

North American Car of The Year 2011


Audi A8


Buick Regal


Chevrolet Cruze


Chevrolet Volt


Ford Fiesta


Hyundai Sonata


Infiniti M


Jaguar XJ


Kia Optima


Mazda2


Nissan Juke


Nissan Leaf


Volkswagen Jetta


Volvo S60


North American Truck of The Year 2011


Dodge Durango


Ford Edge


Ford Explorer


Honda Odyssey


Hyundai Tucson


Infiniti QX56


Jeep Grand Cherokee


Kia Sorento


Kia Sportage


Lincoln MKX


Mercedes R-Klasse


Porsche Cayenne


Toyota Sienna


Volkswagen Touareg

Marcin Sobolewski

Polskie zabytki lśnią jak nowe - ZOBACZ GALERIĘ

Bo liczy się wnętrze - najlepsze kabiny - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia

Więcej o: