BMW 5 z pakietem M

Do sieci wyciekły kolejne już zdjęcia BMW 5 z pakietem M Sport. Zapowiada się naprawdę interesująco

BMW już od dawna oferowało klientom możliwość lekkiego tuningowania swoich samochodów. Nie zawsze chodziło o wygląd zewnętrzny. Auta często konfigurowano ze sztywniejszym zawieszeniem, wnętrzem z akcentami w postaci sportowej kierownicy lub mocniej wyprofilowanymi fotelami. To swojego rodzaju pomost pomiędzy seryjnymi autami, a sportowymi bolidami przygotowanymi przez inżynierów z M GmbH.

Która generacja BMW 5 podoba Ci się najbardziej?

Wróćmy jednak do naszego bohatera, a mianowicie modelu 5 (F10) z pakietem M. Zdjęcia pochodzą z nieoficjalnych źródeł, ale doskonale pokazują nam ostateczny wygląd usportowionych "piątek".

Z zewnątrz już tradycyjnie pakiet składa się z nowych zderzaków. Szczególnie ten z tyłu nadaje "beemce" sportowego charakteru. Wszystko przez czarną nakładkę u dołu, która z daleka wygląda jak dyfuzor. Nie bez znaczenia pozostaje również delikatny spojler na klapie bagażnika. Z profilu BMW 5 M Sport poznamy po szerokich progach oraz 18- lub 19-calowych felgach.

We wnętrzu to przede wszystkim trójramienna kierownica ze znaczkiem M, którą wyposażono w tradycyjne łopatki do zmiany biegów. Są również sportowe fotele, które obszyto alcantarą. Bardziej odważni klienci będą mogli doposażyć auto w tapicerkę M Sport, która obejmuje obszycia mieszka zmiany biegów oraz boczków drzwi.

A co z zawieszeniem "piątki" w M-pakiecie? Niestety na te informacje będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery, która nastąpi jesienią tego roku.

Marek Sworowski

ZOBACZ WIĘCEJ:

Więcej o: