Nowy Seat Alhambra

Zaledwie półtora miesiąca po prezentacji Sharana Seat pokazał bliźniaczą Alhambrę. W stosunku do Volkswagena wydaje się... nieco ładniejsza

Seat Alhambra to nic innego, jak hiszpańskie wydanie nowego Volkswagena Sharana. Chociaż różnice ograniczają się do kształtu świateł i znaczków firmowych, Seat robi wrażenie samochodu bardziej udanego stylistycznie. Reszta jest niemal identyczna.

Auto urosło o 22 cm wzdłuż i mierzy teraz 4,85 m, i o 9 cm wszerz. Pozwoliło to na wygospodarowanie siedmiu pełnowartościowych miejsc siedzących. Dostęp do tylnych miejsc odbywa się za pomocą obustronnych odsuwanych drzwi (w opcji elektrycznie). Jeśli zamiast autobusu potrzebujemy akurat dostawczaka, standardowe 885 litrów (przy dwóch rzędach foteli) możemy szybko powiększyć do 2297 litrów chowając fotele drugiego rzędu w podłodze (system Easy-fold).

Do napędu posłużą jednostki TSI i TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Silniki benzynowe rozwijają moc 150 KM (1.4 TSI) lub 200 KM (2.0 TSI), natomiast dwa dwulitrowe diesle TDI oferują 140 KM lub 170 KM mocy. W opcji będzie można zamówić skrzynię dwusprzęgłową DSG.

Na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy m.in: biksenonowe reflektory z układem adaptacyjnym i asystentem świateł drogowych, asystenta parkowania (parkowanie równoległe i prostopadłe), kamerę cofania, trzystrefową automatyczną klimatyzację, elektrycznie odsuwane tylne drzwi i elektrycznie podnoszoną tylną klapę.

Seat Alhambra będzie produkowany w zakładach Palmela w Portugalii, a jego wprowadzenie na rynek zaplanowano na koniec najbliższego lata.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Touran w nowej odsłonie

Więcej o: