Nowa twarz Qashqaia

Qashqai, jeden z bestsellerów Nissana doczekał się liftingu. Oprócz zmian wyglądu skupiono się także na poprawie komfortu

Pierwsze zdjęcia pokazują Qashqaia głównie od przodu i to tam widać najwięcej zmian. Pas przedni zmienił się całkowicie. Nijakie reflektory zostały zupełnie przeprojektowane i teraz przypominają nieco te z Toyoty Rav4, ale za to nadają przedniej części charakteru. Atrapa chłodnicy zyskała "obramowanie" znaczka firmowego, co dodatkowo podkreśla jego wielkość. Przedni zderzak wykrzywia się w lekkim uśmiechu i także zyskał na zmianach.

Kształt tylnych lamp pozostał bez zmian, ale teraz wyglądają zupełnie inaczej. Migacze były w nich ukryte, a światło cofania kontrastowało okrągłymi wstawkami. Nowe lampy wykorzystujące technologię LED niczego już nie ukrywają, ale także zmieniają wygląd auta.

W środku, chociaż nie ma jeszcze zdjęć, zmieniono deskę rozdzielczą, która teraz wykonana jest z lepszych materiałów, obniżono poziom głośności i zastosowano nowy ekran LCD.

Chociaż paleta silników pozostanie ta sama, Nissan zmienił zawieszenie poprawiając tym samym prowadzenie się auta. Jedyną zmianą pod maską będzie "ECO Qashqai" z dieslem 1,5 l. który dzięki dłuższym przełożeniom skrzyni będzie emitował 129 g/km CO2. Brak ulg podatkowych promujących takie samochody w Polsce czyni tę ofertę mało atrakcyjną.

W salonach dilerskich odświeżony Qashqai pojawi się wiosną 2010 roku.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

 

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan 370Z - test

 

RVR czyli Baby Outlander - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Nissan Qashqai - ogłoszenia