Scania samochodem roku

Zwycięzca europejskiego plebiscytu Car of the Year zostanie ogłoszony dopiero za niecałe dwa tygodnie, ale już dziś znamy tegorocznego króla wśród samochodów ciężarowych

Najbardziej zaszczytne wyróżnienie wśród europejskiej branży samochodów ciężarowych przypadło nowej serii R Scanii. Nagrodę International Truck of the Year (ITOY) otrzymuje model samochodu ciężarowego, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy w największym stopniu przyczynił się do wzrostu wydajności transportu.

Przewodniczący jury Gianenrico Griffini w komentarzu do werdyktu docenił fakt, że w tak trudnym dla przemysłu samochodowego okresie, Scania przedstawiła supernowoczesny samochód ciężarowy, wyznaczający nowe standardy pod względem zużycia paliwa, własności trakcyjnych oraz całkowitej wydajności. Jury, oprócz doskonałych właściwości aerodynamicznych pojazdów z serii R doceniło także, m.in: wyjątkowe, oferujące wysoki poziom komfortu i ergonomii wnętrze kabiny oraz nowy Driver Support System - motywujący kierowcę do doskonalenia techniki jazdy.

bs


ZOBACZ TAKŻE:

Coronado: nowy w konwoju - ZOBACZ TUTAJ

LoneStar

 Samochody: Scania - ogłoszenia

Więcej o:
Komentarze (4)
Scania samochodem roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: eihrg

  0

  Scania do dzisiaj jest jednym z najbardziej popularnych samochodów ciężarowych! To skandynawska solidnośc, precyzja i jakość. Ci, którzy są zainteresowani zakupem np. naczep samochodowych tej marki, warto skierować do importera ciągników siodłowych i naczep Smuszkiewicz.

 • Gość: lummin

  0

  Scania do dzisiaj jest jednym z najbardziej popularnych samochodów ciężarowych! To skandynawska solidnośc, precyzja i jakość. Ci, którzy są zainteresowani zakupem np. naczep samochodowych tej marki, warto skierować do importera ciągników siodłowych i naczep Smuszkiewicz ,na truckgniezno pl więcej informacji o autach.

 • Gość: lummin

  0

  Scania do dzisiaj jest jednym z najbardziej popularnych samochodów ciężarowych! To skandynawska solidnośc, precyzja i jakość. Ci, którzy są zainteresowani zakupem np. naczep samochodowych tej marki, warto skierować do truckgniezno.pl.

 • Gość: looa3

  0

  super artykuł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX