Frankfurt 2009 | Tak wygląda Audi R8 bez dachu

Od kilku już miesięcy w sieci pojawiały się zdjęcia zamaskowanego roadstera zbudowanego na bazie modelu R8. Na tydzień przed światową premierą we Frankfurcie możemy wreszcie zobaczyć, jak auto prezentuje się bez kamuflażu

Niestety, wciąż nie wiadomo jak R8 Spyder wygląda z rozłożonym dachem. Zgodnie z tym, co mogliśmy zobaczyć na krążących po sieci zdjęciach szpiegowskich, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że będzie to miękki dach płócienny, a nie demontowany panel z tworzywa sztucznego jak z początku zapowiadało Audi. Na potrzebę otwartej wersji auta konstruktorzy siłą rzeczy musieli zmienić kilka elementów nadwozia. Trzeba przyznać, że spisali się całkiem nieźle. Sylwetka R8 w żaden sposób nie ucierpiała na tej operacji. Wręcz przeciwnie. Wciąż równie agresywna jak w przypadku coupe, zyskała nieco na "lekkości".

Pokaźnych rozmiarów "kuper" nie pozwala natomiast zapomnieć, że pod pokrywą silnika bije naprawdę potężne serce. Chociaż zdjęciom nie towarzyszy żadna oficjalna informacja, od dawna mówi się, że Spyder dostępny będzie z jednym tylko silnikiem spalinowym - V10 o pojemności 5,2 l, mocy 525 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 530 Nm. Czy przypuszczenia te się potwierdzą? Dowiemy się zapewne już niebawem.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Audi R8 wzmocnione przez ABT - ZOBACZ TUTAJ

Sio, R8, sio!

Samochody: Audi R8 - ogłoszenia

Więcej o: