Frankfurt 2009 | Nowy Lexus, nowe punkty widzenia

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia przedstawiające studyjnego, kompaktowego Lexusa LF-Ch. Teraz jeszcze łatwiej zauważyć elementy, które mają niewielkie szanse przetrwać do wersji produkcyjnej. Po raz pierwszy można też zajrzeć do środka

Koncepcyjny LF-Ch, który zadebiutuje podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, napędzany jest przez system Lexus Hybrid Drive. Jest tzw. pełną hybrydą, co oznacza, że możliwe jest przemieszczanie się z użyciem wyłącznie silnika elektrycznego. Istotniejszy niż zastosowane źródło napędu jest jednak fakt, że produkcyjna wersja auta ma być bronią producenta w klasie kompaktów klasy premium. Oznacza to, że Lexus zamierza powalczyć na rynku z takimi modelami konkurencji, jak chociażby Audi A3 czy BMW serii 1.

Czy ma na to szansę? W tej chwili jeszcze trudno to ocenić. Póki co, Lexus zdecydował się pokazać raptem kilka zdjęć. Jednak na szczegóły techniczne nie trzeba będzie długo czekać. Na jutro producent zapowiedział internetową premierę swojego nowego modelu. Trzymamy rękę na pulsie.

Bartosz Sińczuk

Lexus RX450h

20 lat Lexusa - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Lexus LS - ogłoszenia

Więcej o: