Nowa "szóstka" z Rumunii?

BMW S.X. Concept to kolejna - po Lamborghini Insecta - wizja spod ręki rumuńskiego designera, Iuliana Bumbu. Daleko od Bangle'a, ale nie za blisko Astona?

Po Lamborghini Insecta Iulian Bumbu postanowił stworzyć własną wizję coupe spod znaku BMW. Inspiracją dla S.X Concept miały być ostatnie, dyskusyjne modele bawarskiej marki - X6 i 5 GT.

Bumbu widzi w swoim projekcie następcę obecnej "szóstki". Agresywne linie przodu przypominają prototypowe BMW CS Concept, ale bok i tył samochodu nawiązują raczej do Fiskera Karma i Astona Martina One-77. Nie ma za to śladu po charakterystycznej dla BMW 6 i poprzedniej "siódemki" tylnej klapie, swoistego autografu Charlesa Bangle'a. Może warto za wzór przyjąć pierwszą generację serii 6 (E24)?

Designer wybrał z palety BMW silnik, który widziałby pod maską S.X Concept. Wybór padł na 555-konne, turbodoładowane V8 o pojemności 4,4 litra, montowane obecnie w X5 M.

Iulian Bumbu pochodzi z Rumunii. Jest absolwentem wzornictwa przemysłowego na włoskiej Scuola Politecnica di Design i ma za sobą 3-miesięczne praktyki w centrum stylistycznym Alfy Romeo.

Marcin Sobolewski

BMW Z4 Coupe - ZOBACZ TUTAJ

BMW 135i - test - WIDEO

Wygrywaj wakacyjne gadżety - Konkurs - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o: