Tajemnice Muzeum Porsche | Galeria

Każde auto utrzymywane jest w pełnej sprawności. Nawet te najstarsze i najdroższe. Muzealne cacka nadal startują w pokazach i wyścigach. Wystarczy nalać paliwo, przekręcić kluczyk i w drogę. A my zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Muzeum Porsche

Zbiory Muzeum Porsche w siedzibie firmy w Stuttgarcie są naprawdę imponujące - 80 samochodów w ciągłej ekspozycji, a wśród nich takie perełki jak Porsche 911 GT1 w wersji drogowej, czterodrzwiowe 928 H50, wszystkie wersje 356 i auta wyjęte niemal żywcem z torów wyścigowych.

Mój dziadek i mój ojciec byli pionierami motoryzacji, inżynierami i przedsiębiorcami z powołania. Tutaj udokumentowane jest dzieło ich życia i wszystko to, co ich następcy z takim powodzeniem rozwinęli i rozwijają - mówił podczas otwarcia muzeum dr Wolfgang Porsche, przewodniczący rady nadzorczej

To jednak nie cała kolekcja Porsche AG. Obejmuje ona łącznie 400 samochodów wyścigowych i sportowych. Ponieważ prawie wszystkie wystawiane samochody biorą jeszcze udział w rajdach pojazdów zabytkowych, prezentowane w "Muzeum na kołach" eksponaty ciągle się zmieniają.

>>> Samochody: Porsche 911 - ogłoszenia <<<

Muzeum otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 9.00 - 18.00. Wstęp dla dorosłych kosztuje 8 euro (ze zniżką: 4 euro), wstęp dla dzieci do lat 14 w towarzystwie osoby dorosłej jest bezpłatny.

Zapraszamy do olbrzymiej galerii najciekawszych aut z muzeum.

Więcej o: