To już 25 lat!

Takiej rocznicy po prostu nie wypada przegapić. Może właśnie dlatego Seat zdecydował się wypuścić limitowaną wersję Ibizy. Choć może trudno w to uwierzyć, po raz pierwszy model ten zaprezentowano ćwierć wieku temu

Limitowana edycja Ibizy - 25th Anniversary bazuje na wersji wyposażeniowej Sport i dostępna będzie zarówno w nadwoziu pięciodrzwiowym, jak i coupe. Do wyboru będą dwa silniki. Pierwszy to benzynowe 1,4l o mocy 85 KM. Dla zwolenników silników wysokoprężnych Seat oferuje 105-konnego turbodiesla.

Z zewnątrz będzie można ją rozpoznać między innymi dzięki 17-calowym felgom aluminiowym, przyciemnionym szybom oraz oczywiście okolicznościowym emblematom. Auto wyposażono też w automatyczną klimatyzację, składane lusterka, bluetooth oraz port USB.

Oficjalne świętowanie urodzin odbędzie się podczas, rozpoczynającego się 9 maja, salonu samochodowego w Barcelonie. Dla gości swojego stoiska hiszpański producent przygotował specjalną ekspozycję. Przedstawiciele wszystkich czterech dotychczasowych generacji Ibizy zilustrują ewolucję najpopularniejszego modelu Seata.

Bardzo to wszystko miłe, ale czy "bestsellerowa" Ibiza nie zasłużyła przypadkiem na nieco bardziej wyszukany prezent na swoje okrągłe, 25. urodziny?

Bartosz Sińczuk

Nowy model Audi zbuduje fabryka Seata - ZOBACZ TUTAJ

Niebo może zaczekać - WIDEO

Samochody: Seat Ibiza - ogłoszenia

 

Więcej o: