Chiński biznes Buicka

Buick Business Hybrid Concept to zdaniem producenta przyszłość motoryzacji. Auto prezentuje "nowoczesny układ napędu kombinowanego". Nic bardziej mylnego

Buick Business Hybrid Concept to nic innego jak zapowiedź kolejnej generacji minivanów General Motors. W Chinach Buick oferuje od 2000 roku model GL8, bazujący na dotychczasowej konstrukcji Pontiaca Montany (i reszty bliźniaków). W USA był on oferowany pod nazwą Terraza, ale po trzech latach zaprzestano produkcji i skoncentrowano się na autach typu SUV.

Dziewięć lat produkcji to dużo, niezależnie z której strony Pacyfiku się patrzy. Business Hybrid Concept pokazuje w bardzo dużym przybliżeniu, jak będzie wyglądał najnowszy duży minivan koncernu GM. W Chinach, podobnie jak prezentowany prototyp, będzie oferował oddzielne fotele dla pasażerów oferując im bogate wyposażenie. W USA będzie zaś typowym autem wielkopojemnym mającym zapewnić dużo miejsca dla całej rodziny. Przy długości 5,28 m nie powinno być z tym problemu.

Na razie niewiele wiadomo na temat jednostek napędowych. Zgodnie z obowiązującą tendencją można się spodziewać silników o mniejszych pojemnościach wspomaganych doładowaniem. Business Hybrid Concept zapowiada zastosowanie napędu hybrydowego w następnej generacji minivanów. Będzie on wykorzystywał bardziej nowoczesne akumulatory litowo-jonowe. W porównaniu do obecnie stosowanego układu hybrydowego  jego sprawność ma być większa o 20%.

Marcin Lewandowski

 

Buick Business Hybrid Concept

 

Europejczycy wolą inne minivany, Ford o tym wie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Pontiac Montana - ogłoszenia

 

Więcej o: