Subaru Outback bez charakteru

Subaru nigdy nie grzeszyły pięknością. Bardziej niż wyglądem, zdobywały serca klientów rozwiązaniami technicznymi, silnikami typu boxer i napędem na cztery koła. Z nowym Outbackiem będzie podobnie

Coś niedobrego dzieje się ze stylistyką Subaru. Nigdy nie było wspaniale, ale przynajmniej samochody miały swój niepowtarzalny charakter. A jak jest dzisiaj? Nie wiadomo dlaczego, japońska marka postanowiła pozbyć się tego charakteru i produkuje teraz auta trudne do rozróżnienia od innych, zwłaszcza koreańskich. Szkoda.
Subaru Outback to nic innego niż lekko podwyższona wersja kombi nowego modelu Legacy. Outback ma aspiracje terenowe, stąd charakterystyczne dla tego typu aut plastikowe osłony zderzaków i progów oraz prześwit wynoszący 22 cm.

Tak jak w przypadku sedana, kombi również jest większe od swojego poprzednika. Zupełnie nowa płyta podłogowa mierzy 274 cm i jest dłuższa od używanej poprzednio o 7 cm. Sam samochód jest jednak minimalnie krótszy (ok. 2,5 cm) - to dzięki mniejszym zwisom z przodu i z tyłu. Nowy Outback jest też wyższy i szerszy od starego. Dzięki tym wszystkim zmianom, pojawiło się więcej przestrzeni zarówno dla pasażerów jak i dla bagażu.

Do wyboru będą dwa silniki benzynowe - w Outbacku zrezygnowano z montowania turbodoładowanej jednostki, którą będzie można zamówić w Legacy. Będzie więc zmodernizowany wolnossący silnik 2,5i o mocy 170 KM i momencie 230 Nm. Wartości takie same jak w poprzednim modelu, ale osiągane na niższych obrotach. Drugim będzie mocny sześciocylindrowy boxer o pojemności 3,6 l i mocy 256 KM, zastępujący dotychczasowy silnik 3,0. Słabsze 2,5i będzie można zamówić z 6-biegową ręczną skrzynią biegów lub bezstopniową CVT, a 3,6R dostępne będzie tylko z 5-biegową automatyczną przekładnią. Na europejskim rynku Outback będzie prawdopodobnie dostępny również z dwulitrowym wysokoprężnym boxerem Subaru.

Subaru Outback

 

Jan Kopacz

Golf VI najlepszym samochodem świata - znów wygrał - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes SLS AMG Gullwin w akcji - WIDEO

Samochody: Subaru Outback - ogłoszenia

 

Więcej o: