Mi.To R.I.A.R. - dla 46 alfistów

Ten model Alfy Romeo nie będzie zalegać w salonach firmowych, a możliwość jego zakupu będzie graniczyć z cudem. Częściej będzie można spotkać 8C Competizione, niż czarne, limitowane Mi.To

Trudno mówić o rozpoczęciu sprzedaży, Mi.To R.I.A.R. o której już pisaliśmy (zobacz tutaj) opuszcza już linie produkcyjne. Będzie nie tyle sprzedawana, co dystrybuowana, gdyż nabywcami będą wyłącznie członkowie włoskiego klubu R.I.A.R. (Registro Italiano Alfa Romeo), którzy jako pierwsi zgłoszą chęć jej nabycia. A Ci powinni się pospieszyć, gdyż powstanie zaledwie 46 sztuk czarnej Alfy.

Włosi mają spore doświadczenie w produkcji małych silników o stosunkowo dużej mocy. Tym razem pod maską znalazła się jednostka doładowana o pojemności 1,4 l. i mocy 155 KM (wg Carscoop). Na stronie R.I.A.R. rzeczywiście nie ma informacji potwierdzających wcześniejsze doniesienia o mocy podwyższonej do 170 KM. Nie ma to większego znaczenia, Mi.To R.I.A.R. ma być przede wszystkim wyjątkowa, natomiast zwolennicy mocy kipiącej spod maski i tak będą czekać na model GTA.

Marcin Lewandowski,
źródło: Carscoop

Motodziennik: Szukasz unikalnego auta - ZOBACZ WIDEO

Jedyny taki na świecie: Hyperion na sprzedaż - KLIKNIJ TUTAJ

Samochody: Alfa Romeo 145 - ogłoszenia

Więcej o: