Golf GTD - pierwsze oficjalne zdjęcia

Wiadomo w końcu, jak wygląda nowe wcielenie Golfa GTD. Nie oczekiwaliśmy stylistycznej rewolucji, ale mieliśmy nadzieję, że mimo zapowiedzi będzie się bardziej różnił od swojego benzynowego odpowiednika. Zresztą, zobaczcie sami

Trzeba przyznać, że oba samochody dosyć skrzętnie ukrywają swój potencjał. I dobrze. Na pierwszy rzut oka, nowy Golf ze 170-konnym turbodieslem pod maską wygląda jak wersja GTI, tylko z innym emblematem między reflektorami. Po chwili można zaobserwować jednak kilka podstawowych różnic, czyli nowy wzór 17-calowych felg, nieco inaczej rozwiązany układ końcowy wydechu oraz srebrne listwy w "grillu" (zamiast czerwonych). Trochę inny jest także dyfuzor w tylnym zderzaku.

Razem ze zdjęciami pojawiło się również więcej oficjalnych informacji na temat "wysokoprężnego GTI". Wynika z nich, że prędkość maksymalna wynosi jednak 222km/h (a nie 220km/h, jak podawaliśmy), a czas potrzebny do osiągnięcia pierwszej setki skrócił się do 8,1 sek. (o 0,1 sek. mniej w stosunku do tego, co pisaliśmy tu kilka dni temu).

Zapraszamy do galerii.

Bartosz Sińczuk, Źródło: Volkswagen

Chiński patent na podróbkę - KLIKNIJ TUTAJ

Potężny Baby-Rolls - WIDEO

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o: