Perana Z-One - piękna zapowiedź

Genewa 2009 tuż tuż. Oprócz premier największych koncernów motoryzacyjnych świata, do Szwajcarii zawitają też zupełnie nowe firmy, oferujące dużo bardziej ekskluzywne i nierzadko dużo ciekawsze samochody. Jedną z takich firm będzie południowoafrykańska Perana ze swoim nowym dziełem Z-One.

Na razie Perana Performance Group nie ma nawet strony internetowej, więc trudno a szczegółowe informacje. Jedynym miejscem, z którego można pobrać szkice samochodu, jest strona projektanta nadwozia Z-One, czyli mediolańskiego Zagato. Włoska firma odpowiedzialna za przerabianie sportowych i luksusowych samochodów, na przykład ostatnio Bentleya Continentala GT, nie zawiodła i tym razem.

Jaką jednostkę napędową wybrała Perana do Z-One? Silnik V8 o oznaczeniu LS3 od General Motors, znany przede wszystkim z Chevroleta Corvette. 430 KM i 575 Nm momentu obrotowego uzyskane z 6,2 litra pojemności wydają się zupełnie wystarczające. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę masę samochodu wynoszącą 1195 kg. Piękne auto ma przyspieszać do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Brzmi bardzo zachęcająco.

Do salonu samochodowego Genewa 2009 pozostał już tylko tydzień, więc Perana ma jeszcze kilka dni na opublikowanie pełnej informacji prasowej. Chyba że chce trzymać nas w niepewności do momentu otwarcia targów, wtedy poinformujemy Was o szczegółach w naszej relacji z Genewy.

jk, źródło: Jalopnik

 

Samochody - ogłoszenia

 

 

Więcej o: