Artega GT roadster?

W sieci pojawiły się pogłoski, że Artega podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Genewie zamierza pokazać roadstara bazującego na modelu GT.

Ile w tym prawdy, jeszcze nie wiadomo. Marka Artega widnieje na liście wystawców zbliżającego się salonu samochodowego w Genewie, ale żadne oficjalne informacje na temat nowego modelu nie zostały ogłoszone.

Artega GT to zgrabne dwumiejscowe coupe, którego nadwozie zaprojektował Henrik Fisker. Technika znajdująca się pod ładnym nadwoziem została zapożyczona z Volkswagena. Do napędu użyto dużego silnika V6 o pojemności 3,6 l. a znanego m.in. z Passata CC. Trzysta koni mechanicznych przekazywanych jest poprzez dwusprzęgłową skrzynię DSG na tylne koła. Dzięki masie własnej wynoszącej 1128 kg Artega GT rozpędza się do setki w 4,8 s i osiąga prędkość 270 km/h.

Planowany prawdopodobnie roadster może mieć pewną nadwagę w stosunku do coupe, spowodowaną koniecznością usztywnienia przestrzennej ramy ze stopów lekkich, na której oparto konstrukcję Artegi. Cena coupe wynosi w Niemczech 74 983 euro. Kabriolet, jeśli powstanie, na pewno będzie droższy.

mjl, źródło: Autoblog, Artega

 

Samochody: Volkswagen Passat CC - ogłoszenia

Więcej o: