Skoda Octavia vRS Limited Edition - jak odejść z klasą

W Wielkiej Brytanii miłośnicy Skody mogą już zacierać ręce. Z myślą o nich firma wyprodukuje 500 sztuk limitowanej edycji najmocniejszej wersji Octavii.

Czym zatem będzie charakteryzować się ta wyjątkowa edycja vRS? Dostępna będzie w jednym tylko kolorze - Anthracite Grey. Poznać ją będzie można po niewielkim spojlerze na pokrywie bagażnika oraz 18-calowych aluminiowych felgach, które powstały specjalnie z myślą o tej limitowanej wersji.

Więcej zmian czeka kierowcę wewnątrz. Skoda odświeżyła wnętrze, nadając mu jednocześnie bardziej "dynamiczny" charakter. Są zatem nowe sportowe, pokryte skórą fotele, trzyramienna skórzana kierownica oraz nakładki progowe z logo vRS. W cenie klient otrzyma również dwustrefową klimatyzację, zegary z systemem Maxi-dot, tempomat oraz nowe radio z dotykowym ekranem i zmieniarką.

Każde auto otrzyma również tabliczkę w wygrawerowanym numerem seryjnym, przytwierdzoną do fotela kierowcy.

Limitowana Octavia vRS może być napędzana jednym z dwóch silników: 170-konnym dwulitrowym turbodiesel'em TDI, lub nieco mocniejszym, również dwulitrowym,  turbodoładowanym silnikiem benzynowym FSI, wytwarzającym już moc 200KM.

Octavia po liftingu w wersji vRS ma się pojawić się na rynku przyszłym roku. Opisywana limitowana edycja będzie zatem smakowitym kąskiem dla tych, którzy szukają całkiem mocnego i solidnego auta za rozsądne pieniądze, którym jednak nie przypadły do gustu kosmetyczne zmiany, jakie Skoda wprowadziła "odświeżając" Octavię.

bs, Źródło: carscoop

 

Samochody: Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o: