Abarth Coupe już w przyszłym roku

Skorpion ponownie zaatakuje! Tym razem zwinnym coupe, zbudowanym na bazie wielokrotnie nagradzanego Fiata 500.

Pod maską znajdzie się najprawdopodobniej ten sam silnik, który obecnie występuje w 500 Abarth, czyli turbodoładowane 1,4 oferujące moc 135KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 180Nm. Biorąc pod uwagę rozmiary auta oraz fakt, że rama zostanie wykonana z aluminium można się spodziewać całkiem niezłych osiągów.

Silnik umieszczony z przodu napędzać będzie wyłącznie przednią oś. Abarth zdecydował się na to rozwiązanie głównie ze względów ekonomicznych. Aby uprzyjemnić prowadzenie auta w zakrętach, Coupe  otrzyma fiatowski system TTC (Torque Transfer Control) - symulujący elektronicznie obecność samoblokującego mechanizmu różnicowego.

Firma nie wyklucza także wprowadzenia do produkcji mocniejszej wersji "esseesse", osiągającej moc 158KM. Dzięki "wysilonej" jednostce prędkość 100 km/h pojawi się na liczniku już po 7 sekundach (o sekundę wcześniej, niż w przypadku wersji wyjściowej). 

Abarth Coupe otrzyma też zdejmowany sztywny dach. Brak mechanizmu składania dachu pozwoli zaoszczędzić na masie auta, która będzie wynosić około 1000kg.

W salonach powinien zawitać już w przyszłym roku. Ceny zaczynać się będą od nieco ponad 50 tys. złotych. 

Zapowiada się ciekawe, dające sporo frajdy z jazdy auto. Trochę szkoda, że Abarth nie zdecydował się jednak na zastosowanie tylnego napędu. Może jeszcze zmieni zdanie...

bs, Źródło: autoexpress, worldcarfans

 

Samochody: Fiat - ogłoszenia

 

Więcej o: