Mercedes klasy E - przeciek pierwszych zdjęć

Zdjęcia nowego Mercedesa klasy E przeciekły (lub jak słusznie zauważa Carscoop: "zostały przecieknięte") do internetu. Tak na 99% będzie wyglądał nowy model.

Nie od dziś wiadomo, że producenci lubią w ten sposób podsycać apetyt zarówno dziennikarzy jak i fanów motoryzacji. Mimo że Mercedes premierę nowego modelu zapowiadał na początek przyszłego roku, ktoś (w firmie?) postanowił pokrzyżować te plany.

W212 - taki symbol przyjmie najprawdopodobniej nowe wcielenie klasy E - widoczny na zdjęciach, zastąpić ma obecne W211 wiosną, niedługo po tym, jak zostanie pokazany już bardzo oficjalnie podczas salonu samochodowego w Genewie. Rodzina sedanów Mercedesa będzie więc znowu wyglądać podobnie - klasa E dołączy do flagowej S, która zapoczątkowała nową linię, oraz C, która do S już dołączyła.

Konkurent BMW serii 5 i Audi A6 będzie też jednak zapowiadał zmiany stylistyczne w kolejnych modelach Mercedesa. Chodzi przede wszystkim o nowy kształt przednich świateł. Podwójne, ale tym razem już nie okrągłe reflektory pojawią się w kolejnych modelach marki. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak takie światła wyglądają przy okazji paryskiej prezentacji samochodu ConceptFASCINATION.

Nie wiemy na razie zbyt wiele na temat szczegółów technicznych samochodu. Wysoce prawdopodobne jest jednak, że do proponowanej obecnie gamy silników dołączy ekologiczny i oszczędny 1,8 l Kompressor (ze sprężarką mechaniczną), dostępny w obecnej klasie C, oraz model E300 z napędem hybrydowym wykorzystującym silnik wysokoprężny o pojemności 2,1 l.

jk, źródło: carscoop, carmagazine.co.uk

 

Samochody: Mercedes E - ogłoszenia

Więcej o: