BMW PAS - kolejna nisza wypełniona

Już prawdopodobnie wiosną przyszłego roku BMW zaprezentuje kolejny samochód, który przez pewien czas nie będzie miał na rynku bezpośredniej konkurencji. Do dwóch wersji nadwozia serii 5 dołączy kolejna, o roboczej nazwie PAS.

O samochodzie możemy przeczytać na stronie carmagazine.co.uk i tam także zobaczyć komputerową wizję grafika magazynu, którą prezentujemy. CAR z reguły niewiele się myli, więc postanowiliśmy pokazać Wam, jak mniej więcej będzie wyglądał nowy model od BMW.

Po BMW X6 jest to kolejny samochód, który próbuje zapełnić pewną nie do końca określoną niszę, w której ewentualnie pasuje Mercedes klasy R. Model serii 5 PAS - Progressive Activity Sedan - ma łączyć w sobie najlepsze cechy sedana, kombi i miniwana. Ciekawe swoją drogą, jak długo ktoś w BMW siedział nad wymyśleniem tego skrótu. "Progresywny sedan dla aktywnych" - czy to w ogóle cokolwiek oznacza?! Osobiście mam z tym niemały problem, dlatego zachęcam do umieszczania propozycji w komentarzach. Na szczęście samochód nie będzie miał w nazwie tego dziwnego skrótu, ale dostanie własne imię tak samo, jak wersje kombi od BMW mają w katalogach nazwę Touring. Ciekawe z jaką propozycją tym razem wyskoczy niemiecki producent.

Co jeszcze wiemy na temat nowej wersji serii 5? Po pierwsze, że z wyglądu będzie to zapowiedź kolejnej generacji "piątki". BMW PAS będzie więc reprezentantem nowej serii 5, ale we wcieleniu, w którym jeszcze nigdy się nie pojawiła. Sedan i kombi mają zostać pokazane dopiero w 2010 roku. Wiadomo też, że dzięki nowej wersji nadwozia, w samochodzie ma być mnóstwo miejsca - pasażerowie mają mieć nawet lepiej niż we flagowej serii 7, a oprócz tego, siedzenia mają być umieszczone wyżej niż w zwykłych samochodach osobowych - bardziej jak w miniwanach. Żeby auto było jeszcze bardziej praktyczne, bagażnik będzie otwierał się na dwa sposoby - tak samo jak w Skodzie Superb - czyli albo sama klapa, albo klapa z szybą. BMW będzie miało też eleganckie stylizacyjne smaczki, jak choćby bezramkowe drzwi.

Więcej szczegółów na temat samochodu poznamy zapewne wiosną podczas targów w Genewie, a do salonów "PAS" ma trafić latem. Czekamy zatem po pierwsze na porównanie, jak daleko CAR był od określenia wyglądu prawdziwego samochodu, po drugie na więcej szczegółów od samego BMW. Zapowiada się ciekawie, ale czy na pewno to auto znajdzie klientów? BMW konsekwentnie działa zgodnie ze swoją strategią i chyba całkiem nieźle na tym wychodzi.

jk, źródło: carmagazine.co.uk

 

Samochody: BMW serii 5 - ogłoszenia

Więcej o: