Volkswagen Golf Plus - nadjeżdża kolejna generacja

Podczas bolońskich targów samochodowych Volkswagen pokazał samochód, który nazywa Golfem Plus drugiej generacji. Nie należy jednak do końca wierzyć niemieckiemu producentowi...

Golf Plus VI to nic innego jak dotychczasowy model po face-liftingu. Chodzi oczywiście o to, by wersja Plus wyraźniej nawiązywała do zwykłej wersji Golfa. Zmiany są widoczne, ale właściwie nieistotne z technicznego punktu widzenia. Nowy przód, delikatnie zmieniony tył ze światłami, w których użyto diod LED, nowe relingi dachowe. Samochód dostanie też jako opcjonalne wyposażenie nowe 18-calowe felgi o nazwie "Bilbao". Czy jest coś naprawdę ciekawego w zmianach w stosunku do poprzednika? Może to, że dostępne też będą nowe rozmiary opon?

Zmianom, choć już nie tak niesamowicie rewolucyjnym jak wygląd samochodu, ulegną także elementy wnętrza. Volkswagen wykorzysta nowe materiały a także rozwiązania znane z Golfa VI czy Passata CC . Będzie więc nowa tapicerka, nowa kierownica i nowy system obsługi klimatyzacji. Od zmian aż się w głowie kręci! Golf Plus zostanie też po raz pierwszy wyposażony w system ParkAssist, który sam parkuje auto. Chodzi o parkowanie równoległe tyłem - teoretycznie najtrudniejszy dla kierowców manewr.

Żeby nie było aż tak nudno, Volkswagen musiał zaprezentować od razu wersję kolekcjonerską (sic!) Golfa Plus - Collectors Edition. I tu zaczyna robić się ciekawie. Samochód został pomalowany specjalnym lakierem, który daje efekt białej perły ("white pearl effect"), oraz wyposażony właśnie w felgi Bilbao i opony w rozmiarze 225/40.

Najlepsze jednak znajduje się w środku, i trzeba przyznać, że Volkswagen wykonał coś naprawdę do tej pory niespotykanego. We wnętrzu perłowego Plusa znajdziemy dwa eleganckie kubeczki i UWAGA, ekspres do kawy. To chyba pierwszy raz w życiu, gdy zastanawiam się nad posiadaniem Golfa Plus... Oprócz tych jakże istotnych elementów, w wersji dla kolekcjonerów Golfów Plusów znajdziemy też ładniej wykończone wnętrze.

Samochód wejdzie do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

jk

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

 

Więcej o: