Audi R8 LMS - gotowy do walki na torze

Firma Audi od jakiegoś czasu zapowiadała stworzenie specjalnej wersji modelu R8, mogącej brać udział w przyszłorocznych wyścigach kategorii GT3. Samochód właśnie zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w niemieckim Essen.

Kilka danych na temat wyścigowego R8. Silnik to centralnie umieszczone V10 o mocy 500 koni mechanicznych. Z powodu wymogów regulaminowych kategorii GT3, zrezygnowano z napędu na cztery koła. Teraz, za pośrednictwem nowo opracowanej sześciostopniowej sekwencyjnej skrzyni biegów, moc przenoszona jest na tylną oś. Niewiele zmian wprowadzono w zawieszeniu - jest niemal identyczne, jak w drogowym R8. Skoncentrowano się za to na zmniejszeniu masy samochodu oraz opracowaniu specjalnego pakietu aerodynamicznego, który zapewniłby odpowiednią siłę dociskową. Jest więc, między innymi, wykonany z włókna szklanego przedni spojler oraz potężne skrzydło z tyłu.

Audi R8 LMS będzie można zobaczyć w akcji w przyszłym sezonie. Firma zapowiada zbudowanie do 8 samochodów, które będą rywalizować w różnych europejskich seriach wyścigowych oraz 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring, na potrzebę którego Audi Sport zbuduje specjalną wersję R8 LMS. Audi zapowiada jednocześnie, że nie planuje tworzyć zespołu fabrycznego. Będzie jedynie dostarczać samochody dla teamów prywatnych.

Według producenta samochód ma kosztować 262tys. euro plus VAT.

bs, Źródło: motorauthority, carscoop

Audi R8 LMS

 

Znajdź Audi R8 dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o: