Aston Martin One-77 - pierwsze oficjalne zdjęcia

Aston Martin już w przyszłym roku planuje rozpoczęcie sprzedaży jednego z najdroższych samochodów w historii. Powstanie jedynie 77 sztuk tego niesamowitego samochodu.

O samochodzie pisaliśmy już tutaj. Teraz, oprócz tego, że wreszcie widać, jak będzie wyglądał samochód, wiemy też więcej na temat jego parametrów technicznych. Serce samochodu o pojemności 7,3 litra będzie miało 12 cylindrów w układzie V. To ma wystarczyć do osiągnięcia mocy maksymalnej około 700 KM! Spece od wizerunku Astona zapewniają, że osiągi nie są akurat w tym przypadku najważniejsze, ale wiadomo że oprócz tego, że będzie to jeden z najpiękniejszych najdroższych samochodów świata, będzie też bardzo bardzo szybki.

Podobno już sto osób zapisało się na listę oczekujących. Warto wspomnieć, że takie miejsce kosztuje 200 000 funtów zaliczki. No ale jeśli ktoś może wydać na samochód 1,2 mln funtów, to już nic nie może dziwić. Ciekawe ile jeszcze osób będzie chciało się zapisać do kolejki i na jakiej podstawie będą potem wybierani kupcy. Przecież już teraz ponad trzydziestu z nich będzie musiało obejść się smakiem.

jk

 

Znajdź Astona dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o: