Rekiniątko - czyli Mitsubishi Colt po zmianach

Mitsubishi zafundowało swojemu najmniejszemu w europejskiej ofercie modelowi nowe wcielenie. Mitsubishi Colt zaatakuje rynek jeszcze w tym roku.

Całkowicie nowy przód w stylu nowego Lancera i aż 65% nowych części, to recepta Mitsubishi na sukces nowego modelu. Stylistycznie jest to stary, obecny na rynku od czterech lat model z doczepionym przodem z Lancera. Przeszczepianie stylistyki pomiędzy wszystkimi modelami nie zawsze jest dobrym pomysłem, ale ja się cieszę, że Mitsubishi powróciło do "bojowo" stylizowanych przodów nadwozia.

W zależności od preferowanego stylu jazdy do wyboru są cztery jednostki napędowe: 1,1 l. (75 KM), 1,3 l. (95 KM) i 1,5 l. (109 KM i 150 KM w wersji doładowanej). Silnik 1.3 będzie dostępny zarówno z ręczną, jak i zautomatyzowaną przekładnią AllShift. Z kolei najmocniejszy silnik, wyposażony w turbinę napędza wersję Colt Ralliart, która zastąpi dotychczasową CZT. Ralliart będzie oferowany w obu wersjach nadwoziowych, 3 i 5-drzwiowej.

Mimo niemal niezmienionej bryły, wnętrze zostało lepiej wykorzystane. Tylna kanapa została przeprojektowana, a objętość przestrzeni bagażowej wzrosła z 854 do 1032 litrów.

Nowy wygląd wspiera bogatsze wyposażenie. teraz można będzie dostać auto z takimi elementami wyposażenia, jak tempomat, sygnalizacja awaryjnego hamowania, oświetlenie drogi do domu (Coming Home), gniazdo AUX do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku systemu audio, a także wskaźnik załączonego biegu.

Debiut rynkowy nowego Colta planowany jest w zależności od rynku w październiku, lub listopadzie tego roku.

 

Marcin Lewandowski

Znajdź Mitsubishi dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Komentarze (24)
Rekiniątko - czyli Mitsubishi Colt po zmianach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  To się jeszcze wstrzymaj i zerknij na stronę Fiata - niezłe promocje cenowe plus wyposażenie. Ten samochód o dziwo przypomina bardzo Grande Punto. Ciekawe jakby wypadło porównanie tych marek? Jednak patrząc na te zdjęcia, to wydaje się, że jednak Colt jest trochę mniejszy... i gdyby nie te alufelasie, to można by śmiało powiedzieć, że produkt jakości hipermarketowej...

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  a mi się podoba. od dawna chce kupic mały samochód, prawie wybrałem nowa fieste, a teraz musze sie jeszcze zastanowic - i dobrze

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Zumek
  Waga to ostatnio tendencja rosnąca samochodów wszystkich klas oraz przede wszystkim kwestia większego bezpieczeństwa. Co do Colta, nic specjalnego.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Wreszcie powrót nawiązania do większego i wyższego klasowego brata - Lancera. Zawsze wyglądem nawiązywał, tyle że jest hatchbackiem i niższym klasowo. Poprzednia edycja nie była, aż tak podobna. Ten natomiast bardzo przypomina aktualna wersję Lancera :)

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Wnętrze zaczęło jakieś wyglądać, bo poprzednio nie dawało rady.

  Ale przód - wygląda jak prosiak.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz -1

  zbieram kaskę na obecny model Colta bo mi się zajebiście podoba (3 drzwiówka).Ale już wiem,że jego następcy nigdy nie kupię.Fuj,brzydactwo do potęgi!!!

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz -1

  A TY jestes podobny do maciory

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz -1

  na rożen z tą świnią. i nie ubliżać rekinom - może autor tekstu nie widział nigdy tej ryby?

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz -1

  twarz? chyba ryj ... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX