Aston Martin Bonda na sprzedaż

Zawsze marzyłeś o Aston Matinie, angielskim, superluksusowym samochodzie sportowym? A może nawet o jednym z egzemplarzy, jakie posiadał sam agent Jej Królewskiej Mości James Bond? Masz szanse spełnić swoje marzenia , gdyż jedno z jego aut jest właśnie na sprzedaż!
Mowa o modelu AM V8 Vantage z 1985 roku, jaki "Q" oddał do użytku swojemu najlepszemu agentowi. Auto to zostało wyposażone w demontowane płozy ( pomagające szybko poruszać się po ośnieżonych stokach), odrzutowy dopalacz (potrzebny tak podczas pogoni jak i ucieczki), rakiety (oryginalnie schowane pod odchylanymi do dołu przednimi lampami przeciwmgłowym) oraz laser w kołach.

To "zimowe" auto zagrało u boku Timothy Daltona w filmie "W obliczu śmierci" (tyt. org.: 'The Living Daylights'). Przy tej okazji trzeba wyjaśnić, że na początku filmu pojawia się Aston Marin V8 Volante (kabriolet) stylizowany na model Vantage. Był to przedprodukcyjny egzemplarz udostępniony na potrzeby filmu przez ówczesnego prezesa Aston Martin Lagonda pana Victora Gauntletta. W późniejszych scenach, podczas filmowania ucieczki z Czechosłowacji użyto już modelu V8 (coupe) Vantage o którym jest mowa.Samochód został profesjonalnie odrestaurowany, chociaż jego dotychczasowy stan nie wskazywał na potrzebę kapitalnego remontu. Przywrócono oryginalny stan, tj. wyremontowano silnik i doprowadzono do idealnego stanu manualną skrzynię biegów, wyczynowy układ hamulcowy AP i wzmocnione zawieszenie. Samochód posiada listy uwierzytelniające, potwierdzające jego autentyczność. Historia auta jest znana i potwierdzona. Brytyjskie tablice rejestracyjne, które obecnie posiada samochód, o numerze B549 WUU to te same, których użyto w filmie.

Aby uwypuklić wyjątkowości pojazdu w bagażniku umieszczono paczkę z napisem "Top secret". Sprzedawca zapewnia, że samochód przejechał nie więcej niż 1 600 km od renowacji, a jego stan określa jako "Wstrząśnięty, nie mieszany". Niestety cena samochodu również pozostaje "Top secret", przynajmniej dla szerokiej publiczności.

Marcin Lewandowski

Dane specyficzneAston Martin V8 Vantage
Rok produkcji1985
Pierwszy właścicielJames Bond
SilnikV8 Vantage
Pojemność5340 cm3
Moc380 KM / 5800 obr/min
Maks. moment obr.550 Nm / 4500 obr/min
Skrzynia biegów5-biegowa manualna (ZF5)
Napędna koła tylne
Układ jezdnyLetnie opony i zimowe płozy
Opony275/55 VR 15
Cenana życzenie klienta
Więcej o: