Wideo | Toyota RAV4 kontra Łokieć Diabła

Hybrydowy SUV Toyoty, RAV4, stanął przed nie lada wyzwaniem. Auto musiało zmierzyć się ze słynną drogą w Szkocji na przełęczy Cairnwell. Przez wielu trasa zwana jest "diabelską drogą". Do najtrudniejszego odcinka przylgnęła złowieszcza nazwa "Łokieć Diabła"

Diabelska Droga

To górska droga przez przełęcz Cairnwell, łącząca Glenshee i Braemar w szkockim Deeside. Zbudowany w 1820 r. szlak był bardzo wąski, stromy i kręty, a przez to niezwykle niebezpieczny. Ciągnący się przez szkockie góry odcinek ma 5,5 kilometra długości, a w niektórych miejscach nachylenie drogi dochodzi do 30%. Ze względów bezpieczeństwa w latach 60. droga została zamknięta - kierowcy przenieśli się na nową drogę A93.

Najtrudniejsze i najbardziej wymagające miejsce znajduje się w okolicach Glenshee. To ułożone w zygzak dwa zakręty po niemal 180 stopni każdy. Droga ma w tym miejscy nachylenie 17 stopni. Miejscowi nazywają ten odcinek Devil's Elbow, co można przetłumaczy na język polski jako Łokieć Diabła.

ZOBACZ TAKŻE:

Grzegorz Krychowiak ma nowy samochód

Grzegorz Krychowiak i RAV4 Hybrid

Więcej o:
Komentarze (4)
Wideo | Toyota RAV4 kontra Łokieć Diabła
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: xxmaro

  Oceniono 4 razy 2

  Z pewnością nie każdy samochód dałby radę wjechać na taką górę. Coraz bardziej mnie Toyota do siebie przekonuje, bo auta robią naprawdę trwałe

 • fakej

  Oceniono 4 razy 2

  Ten klocek wprowadzał tyle dramatyzmu na tej drodze, że równie dobrze mogli pokazać foty pustej drogi zrobione z drona.

 • Gość: jonasz

  Oceniono 3 razy 1

  hybrydowa rav4 ładnie sobie poradziła na tym odcinku, nie ukrywam nie należy on do najłatwiejszych ale dała radę, wydaje się nawet że bez wysiłku.

 • us-rn

  Oceniono 2 razy 0

  Jakosc i zuzycie liczy sie bardziej niz wyglad zrozumieli to dawno w USA i dla tego Japonczyki sa tak popularne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX