Ford Fiesta | Znamy pierwsze szczegóły

Już najwyższy czas żeby światło dzienne ujrzała nowa generacja Fiesty. Nowy samochód pojawi się już lada moment, a my poznaliśmy pierwsze przecieki na ten temat
Agata i Ford Fiesta Black Edition Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Kolejna generacja Fiesty zadebiutuje pod koniec roku, a podczas targów w Paryżu możemy się spodziewać jakiegoś przedsmaku tego modelu. Inżynierowie pracujący nad samochodem wykorzystują do jego budowy platformę Global B, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

Nowy model zachowa swoje rozmiary. Zmianie może ulec jedynie rozstaw kół i charakterystyka pracy zawieszenia, co powinno mocno poprawić właściwości jezdne samochodu.  Fiesta będzie dostępna w wersji trzy- i pięciodrzwiowej, mimo że wielu konkurentów rezygnuje z wariantów wyposażonych w jedną parę drzwi.

Nie znamy jeszcze wyglądu nowego modelu, ale konstruktorzy zapowiadają, że będzie się mocno odróżniać od dotychczasowej wersji. Niewiadomo czy Ford zrezygnuje z charakterystycznego grilla a`la Aston Martin.

Dużo większe zmiany nastąpią we wnętrzu samochodu. Producent zamierza polepszyć jakość materiałów w celu nawiązywania mocniejszej rywalizacji z Volkswagenem Polo. Konsola centralna ma być prostsza i dużo bardziej czytelna, więc na pewno znikną wszystkie zbędne przyciski i pokrętła.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Fiesta ST200 | Ceny w Polsce | Drogie 200 KM

Ford Fiesta ST200

Więcej o:
Komentarze (2)
Ford Fiesta | Znamy pierwsze szczegóły
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: BB

  Oceniono 2 razy 2

  Niech tylko zmienią wnętrze z aktualnego modelu. Wielkość wyświetlaczy w czasach, gdy są one coraz tańsze - jest po prostu śmieszna. Ilość przycisków i generalnie trud obsługi to istna masakra. Design to kwestia gustu, ale mnie on kompletnie nie przekonuje. Nowy focus ma piękne, uporządkowane wnętrze z logiczną obsługą. Jeśli fiesta przejmie wnętrze z focusa - już będzie dobrze.

 • Gość: uikok

  Oceniono 2 razy -2

  Podobno forty maja idealne prowadzenie a idealu sie nie zmienia
  a jednak to sciema z prowadzeniem
  Wystarczy sie przejechac by stwierdzic ze to przerobiony fiat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX