Mitsubishi XM Concept | Praktyczny crossover w 2017 r.

Po serii teaserów Mitsubishi wreszcie ujawniło swój nowy koncept. To ostatnia prosta przed nowym modelem, który do sprzedaży wejdzie w przyszłym roku
Mitsubishi Outlander PHEV UkrainaUkraińska policja kupuje 650 dużych SUV-ów

Nowy crossover został oficjalnie zaprezentowany podczas indonezyjskiego International Auto Show. Wygląd nie jest zaskoczeniem - auto do złudzenia przypomina inny pojazd koncepcyjny, Mitsubishi eX. Różnice są dosłownie kosmetyczne. Auto jest wyższe, bardziej masywne, a linia dachu nie opada tak mocno jak w poprzednim koncepcie.

Co to za samochód? "Unikatowa kombinacja crossovera i MPV", jak określa swój projekt samo Mitsubishi. Auto ma łączyć charakterystyczne cechy SUV-ów (stylistykę, właściwości terenowe, spory prześwit czy siłę) z praktycznością minivanów. Nowe Mitsubishi będzie autem siedmioosobowym. Na zdjęcia wnętrza musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Na razie Japończycy skupili się na wyglądzie zewnętrznym.

Wciąż nie wiemy nic o jednostkach napędowych. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Japończycy zastosują w koncepcie najnowszą wersję napędu PHEV.

Mitsubishi XM Concept to bezpośrednia zapowiedź nowego modelu marki. Gotowego crossovera powinniśmy zobaczyć jeszcze przed końcem 2016. Mitsubishi planuje bowiem, by produkcyjna wersja XM weszła do sprzedaży już w 2017, Najczęściej mówi się o drugiej połowie roku i październiku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander PHEV | Test | SUV do miasta

Mitsubishi Outlander PHEV

Więcej o:
Komentarze (11)
Mitsubishi XM Concept | Praktyczny crossover w 2017 r.
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gzesiolek

  Oceniono 10 razy 2

  Tak się zastanawiam... Czy czasami Mitsu nie sprzedało pakietu kontrolnego Nissanowi? A czy Nissan nie jest zależny kapitałowo od Renault? No i jakie Renault delikatnie przypomina koncept XM? Bo jak dla mnie to będzie bliźniak Espace... Tylko w designie Mitsu i z 7 osobową kabiną...

 • Gość: gay_is_ok_Friend

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli byłoby elektryczno-wodorowe i za 50000zł to bym kupił bo nawet ładne :)

 • remo29

  Oceniono 1 raz 1

  Złapałem się na tym, że jak słyszę SUV i crossover, to zaczyna mnie mdlić. Za chwilę dwuosobowy Smart będzie SUV-em 4x4, a Solaris crossoverem z silnikiem 1.0 wchuj-turbo, albo jeszcze więcej. To jak swego czasu smartfony, które rosły do rozmiarów tabletów, aż ktoś się zorientował "ej, panowie, nasz najnowszy smartfon jest większy od naszego tabletu, co teraz?". Za chwilę koncerny moto odkryją nadwozie kombi i zaczną promować jako lepsze od SUV (bo niżej środek ciężkości, bo mniejsze opory powietrza, mniejsze spalanie itd.), a jak lepsze, to oczywiście droższe. Cyrk...

 • konus33

  Oceniono 11 razy 1

  wygląda obłędnie wreszcie Mitsu po latach produkcji koszmarków wyprodukowało cos pięknego

 • literyicyfry123

  Oceniono 17 razy 1

  o-h-y-d-a
  Nie wygląda jak samochód tylko infantylny Transformer. Co specjalnie nie dziwi zważywszy kraj pochodzenia...

 • omni-scient

  Oceniono 1 raz -1

  W artykule jest błąd. Wyjściową wersją tego konceptu jest Mitsubishi AR czyli nastepca Grandisa. Dla zainteresowanych można w Google wpisać. Dziwne że zwiększyli liczbę miejsc do siedmiu. Niemniej śledzę rozwój tego konceptu odkąd posiadam Grandisa. Ludzie ze Skody pewnie ten koncept podpatrzyli tworząc Kodiaka.

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 4 razy -2

  cena jak za zboże i silnik 1,6

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX