Fabryka Volkswagena w Poznaniu | Już 2,5 miliona aut

Z Fabryki Volkswagen Poznań wyjechał właśnie samochód o numerze 2 500 000. To kolejny kamień milowy w historii zakładów
Volkswagen Tiguan Jaki Dieselgate? Świetne wyniki Volkswagena

Wielkopolskie zakłady zaczynały w 1994 od montażu Skody Felicii. W pierwszym roku powstało zaledwie 800 sztuk. Z biegiem lat fabryka się rozwijała, a z jej taśm produkcyjnych zjeżdżały też Volkswageny (Bora, Polo, Passat), Seat Cordoba czy Audi A6. Na terenie zakładów funkcjonuje również odlewnia - powstają w niej komponenty aluminiowe, które trafiają do wielu modeli Grupy Volkswagen.

Przełomowy okazały się lata 2002 i 2003. Zaprzestano wtedy produkcji Skody Fabii, a wielkopolskie zakłady postawiły na produkcję aut użytkowych, Volkswagena Transportera i Caddy.

To właśnie Caddy okazał się jubileuszowym 2,5-milionowym samochodem. Auto trafiło do pana Dominika Pochodyła, przedsiębiorcy, który na co dzień prowadzi sad i tłocznię.

Obecne moce produkcyjne polskiej fabryki to aż 720 samochodów na dobę. W 2015 roku w Poznaniu wyprodukowano 170 810 pojazdów: 20 477 Transporterów i 150 363 sztuk Caddy.

2 500 000 samochodów to dla nas piękny jubileusz. Jestem dumny z naszych pracowników i z tego jak bardzo rozwinęło się nasze przedsiębiorstwo na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Jesteśmy największym pracodawcą w Wielkopolsce, silnym ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe z średnią roczną produkcją na poziomie 170 - 175 tysięcy samochodów. Nasza pozycja umocni się wraz z uruchomieniem nowego zakładu modelu Volkswagen Crafter w Białężycach koło Wrześni, które zaplanowane jest na drugą połowę tego roku”. - mówi Dietmar Mnich, Dyrektor Zakładu Volkswagena w poznańskim Antoninku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Crafter | Nowy dostawczak z Polski

Volkswagen Crafter

Więcej o:
Komentarze (2)
Fabryka Volkswagena w Poznaniu | Już 2,5 miliona aut
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: felek

  Oceniono 2 razy 2

  Teoria: praca za miskę ryżu/wyzysk/złe traktowanie pracowników
  Fakt: srednia pensja pracownika w VW-Poznań prawie 6000 brutto , 13 pensja na wakacje, 0,5 pensji dodatkowo na święta, co roku podwyżka dla wszystkich min 120 pln, silownia na terenie zakladu. z umową w VWP kredyt w kazym banku z pocałowaniem ręki...

 • Gość: ASD

  Oceniono 4 razy 0

  Me serce raduje się, że mogę być robotnikiem Europy. Raduję się też, że mogę robić to, czego Niemiec nie chciał za takie pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX