Renault Alaskan | Nowy pickup z Francji

W zeszłym roku Renault pokazało wersję koncepcyjną swojego pickupa, a ostatnie przecieki wskazują na to, że za chwilę model Alaskan pojawi się w salonach
Renault Talisman Grandtour Renault Talisman Grandtour | Pierwsza jazda | Można się zakochać

Na pierwszych zdjęciach z przecieku możemy zauważyć, że samochód delikatnie nawiązuje do Dacii Duster (grill) oraz Renault Kadjar (przednie lampy). Jednak całość upakowano w stylistykę typową dla francuskiego producenta. Jest sporo chromowanych elementów, a pod zderzakiem zamontowano płyty chroniące podwozie.

Przeciek Renault AlaskanPrzeciek Renault Alaskan - tak wygląda produkcyjny pickup

Nowy pickup od Renault powstaje na płycie podłogowej Nissana Navara NP300. Ta sama platforma będzie wykorzystywana do budowy Mercedesa GLT. Samochód trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: 4x2 oraz 4x4.Maksymalna ładowność tej maszyny to ponad tona. Pod maskę trafi silnik dCi o pojemności 1,6 litra oferujący 135 lub 165 KM.

Oficjalna prezentacja tego modelu odbędzie się w Kolumbii, a auto trafi do sprzedaży globalnej, w przeciwieństwie do Dacii Duster Oroch sprzedawanej w Ameryce Południowej. Renault Alaskan będzie oferowane w wersji z pojedynczą i podwójna kabiną. Nie będzie o jednak typowy samochód użytkowy. Producent liczy, że znajdzie grono odbiorców, którzy poszukują samochodu rekreacyjnego. Dlatego inżynierowie i styliści skupili się na dostarczeniu maksymalnego komfortu podczas jazdy tym samochodem.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Duster Oroch | Pickup dla Ameryki Południowej

Renault Duster Oroch

INNE LINKI

Renault Clio R.S. 16 | Takiego Renault jeszcze nie było

Renault Clio po faceliftingu | Drobne zmiany

Renault Grand Scenic | Jeszcze więcej miejsca

Zdjęcie LAFAYETTE ZEUS PRO Zdjęcie PRESIDENT Walker ASC Zdjęcie SUNKER ELITE ONE
LAFAYETTE ZEUS PRO PRESIDENT Walker ASC SUNKER ELITE ONE
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.inf
Więcej o: