Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

W tym tygodniu lekki sezon ogórkowy. Wiele się nie działo, ale to nie znaczy, że zabrakło ważnych wydarzeń. Nad Wisłą zadebiutował Ford Edge, zaprezentowano nowego 3008 i Grand Scenica, a w Polsce Odcinkowy Pomiar Prędkości nabrał tempa

Kierowcy, noga z gazu! Odcinkowy Pomiar Prędkości powoli nabiera rozpędu. Działa już w 16 miejscach, a do końca roku liczba lokalizacji wzrośnie do 29. Mapę i więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli chodzi o premiery, to w tym tygodniu najgłośniejsi byli Francuzi. Zaczął Peugeot od prezentacji zupełnie nowego 3008. Praktyczny minivan wraz z nową generacją przeistoczył się w rasowego crossovera segmentu C. Wszystkiego o 3008 dowiemy się na jesieni, w Paryżu, ale jednego możemy być pewni - Peugeot 3008 będzie jednym z najładniejszych aut w klasie. Z kolei Renault pokazało przedłużoną odmianę Scenica. Grand Scenic został przedłużony o 24 cm i oferuje aż 718-litrowy bagażnik (zwykły Scenic ma 572 l). Grand Scenic będzie dostępny w dwóch wariantach: 5 albo 7-osobowym.

W Polsce zadebiutował wreszcie Ford Edge. Za Oceanem SUV robi prawdziwą furorę. Czy powtórzy sukces nad Wisłą? Ford zaproponował dobrze wyglądające auto, z mocnymi silnikami Diesla i bogatym wyposażeniem. Edge będzie celował w liderów swojej klasy, Volkswagena Touarega i Jeepa Grand Cherokee - w podstawie jest od nich wyraźnie tańszy i mocniejszy. Z kolei od reszty konkurencji w segmencie "dużych SUV-ów" Edge jest trochę większy i droższy. Zobaczymy, czy taka strategia pozycjonowania nowego modelu zda egzamin w Polsce.

Skoda pokazała swój nowy koncept, to Atero Coupe, zbudowane na bazie Rapida Spaceback. Auto zbudowała ekipa praktykantów czeskiej marki z okazji zlotu w Worthersee. Choć pod maską pracuje standardowy silnik 1.4 TSI 125 KM, to trzeba przyznać młodzikom z Akademii Skody wyszedł naprawdę fajny samochód ze sportowym pazurem.

My w redakcji w mijającym tygodniu siedzieliśmy za kierownicą nowego Suzuki Baleno. To miejskie auto z aspiracjami do przeskoczenia do segmentu aut kompaktowych. Suzuki zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Do sprzedaży w Polsce wchodzi właśnie kolejne auto ze znakomitym stosunkiem jakości do ceny.

BMW i3

Pozew przeciwko BMW

Koenigsegg Regera

Nowy silnik Koenigsegga

BMW 2002 Hommage Concept

Piękny koncept BMW

Tesla S

Tesla w Pikes Peak

IAA Frankfurt 2013 - Jeep Wrangler Polar

Akcja serwisowa w Jeepie

WNętrze Peugeota 3008

Teasery Peugeota 3008

Audi A5 teaser

Audi A5 coraz bliżej

Wielki Stig w Londynie

Wielki Stig w Londynie

Suzuki Baleno

Pierwsza jazda Baleno

Citroen C3 WRC

Citroen C3 WRC

20.05.2016 Krakow , ul. Galicyjska 9 , Expo Krakow . Premiera Pierwszego Polskiego Samochodu o napedzie wodorowym HydroCar Premier . Fot. Lukasz Krajewski / Agencja Gazeta     SLOWA KLUCZOWE: premiera samochod naped wodorowy expo krakow pokaz

Polskie auto na wodór

Prototyp Mercedes klasy E kombi

Nowa klasa E kombi

Mitsubishi Outlander PHEV

Rekord Outlandera PHEV

Peugeot 3008 (2016)

Peugeot 3008 oficjalnie

Subaru Forester tS

Subaru Forester na ostro

iBOT

Toyota niepełnosprawnym

Alfa Romeo Giulia

Autonomiczna Giulia

Mazzanti Evantra

Mazzanti atakuje

Jon Olsson Lamborghini

Jon Olsson znowu szaleje

Ford Edge

Ceny Forda Edge

Renault Grand Scenic

Nowy Grand Scenic

Skoda Atero Coupe

Niesamowita Skoda

Extra Gear

Zwiastun Extra Gear

BMW 2002 Hommage Concept

BMW 2002 Hommage

Acura NSX

Honda NSX w sprzedaży

Honda S2000 Ultimate Edition

Honda S2000 powraca

Odcinkowy Pomiar Prędkości - mapa

Mandaty... Noga z gazu!

Seat Ateca

Seat Ateca Cupra?

Prototyp Porsche Cayenne

Nowe Porsche Cayenne

BMW i8

Kolorowe BMW i8

Toyota Camry

Toyota i Uber razem

Opel Zafira 2017

Opel Zafira 2017

Infiniti Vision GT

Niesamowite Infiniti

Więcej o: