Ekstremalne Mazzanti coraz bliżej

O firmie Mazzanti nie było do tej pory słychać zbyt wiele. Jednak twórcy włoskiej marki mają ambicję na miarę kolegów z Maranello czy Sant Agata Bolognese. Właśnie pojawiły się kolejne wieści o kolejnym supersamochodzie tej marki
Pontiac Ich już nie ma | Marki samochodów, które już pożegnaliśmy

Mazzanti pracuje nad supersamochodem, który będzie rozwinięciem dotychczasowego projektu o nazwie Evantra. Nowe auto zadebiutuje już na początku czerwca podczas targów motoryzacyjnych w Turynie. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze teasery prezentujące zaawansowaną aerodynamikę nowego modelu.

Auto skrywające się pod nazwą kodową EV-R będzie wykorzystywać nagrzane powietrze z silnika, które będzie skierowane na tylny spojler. Rezultatem będzie dodatkowy docisk tylnej osi.

Pod maskę włoskiej maszyny trafi podwójnie doładowane V8 o pojemności 7,2 litra. Jednostka stworzona przez inżynierów Mazzanti, to ulepszona wersja silnika z Evantry. Jednostka ma sprawić, że model EV-R będzie najmocniejszym autem produkcyjnym, jakie kiedykolwiek powstało we Włoszech. Nie znamy maksymalnej mocy tej konstrukcji, ale podano szczytowy moment obrotowy, który wyniesie 1200 Nm.

Według pierwszych przecieków EV-R rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 2,7sekundy. Prędkość maksymalna przebije magiczną granicę 400 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Pagani Huayra BC | Konie mechaniczne i karbon

Pagani Huayra BC

INNE LINKI

Meksykański supersamochód | VUHL 05

Spyker wraca na rynek | Powstaje crossover

VLF Force 1 | Nowy supersamochód Henrika Fiskera

Zdjęcie Jazda za kierownicą Chevrolet Corvette – Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari California – Tor Żerań - Warszawa Zdjęcie Jazda za kierownicą Ford Mustang – Tor Toruń
Jazda za kierownicą Chevrol... Jazda za kierownicą Ferrari... Jazda za kierownicą Ford Mu...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Czy Mazzanti wyjdzie z cienia Lamborghini, Ferrari i Pagani?
Więcej o: