Autonomiczne auto od Google za cztery lata

Google wpuściło kilka dni temu jednego z reporterów NBC do swojego tajnego laboratorium "X", znajdującego się w siedzibie spółki Alphabet. Powstaje tam m.in. pierwszy autonomiczny samochód, który może wjechać na drogi już za cztery lata
Volvo XC90 Autonomiczne Volvo ruszają na drogi Wielkiej Brytanii

W ramach laboratorium "X" inżynierowe Google pracują nad różnymi technologiami, które w niedalekiej przyszłości mają nam ułatwić życie. Jednak najbardziej interesujący jest projekt autonomicznego samochodu. Firma Google posiada już spore doświadczenie w tej kwestii. Samochody testowe wyposażone w autonomiczne rozwiązania inżynierów z Kalifornii przejechały już ponad 1,5 mln kilometrów.

Projekt jest bardzo optymistyczny pomimo kilku incydentów drogowych, gdy doszło do stłuczek. Google nie chciało zdradzić, kiedy autonomiczna technologia stanie się codziennością, ale jeden z liderów programu zdradził dziennikarzowi NBC, że stanie się to zanim jego 12-letni syn będzie mógł zrobić prawo jazdy. Wynika z tego, że do wprowadzenia tego projektu na drogi publiczne pozostało nie więcej jak cztery lata.

Są już pierwsi zainteresowani technologią opracowywaną przez Google. Podobno koncern FCA zamierza wejść w alians z informatycznym gigantem. Możemy się zatem spodziewać pierwszych autonomicznych Fiatów, Jeepów i Chryslerów jeszcze przed końcem obecnej dekady.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochód Google'a | Świat oczami autonomicznego auta

Samochód Google'a | Jak autonomiczne auto widzi świat?

INNE LINKI

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Toyota Mirai | Wodorowa rewolucja już na polskich ulicach

Porsche nie planuje samochodu autonomicznego

Fiat 124 Spider | Ceny w Polsce | Droższy od Mazdy

Więcej o: