Salon Nowy Jork 2016 | Czas na nową Toyotę Prius

Na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku zadebiutuje nowy model z rodziny Prius. Tajemniczy Japończycy na razie zdradzili tylko wygląd tylnych świateł
Toyota Prius 2016 Nowa Toyota Prius | Ceny w Polsce

Premiera nowego modelu z rodziny Prius będzie miała miejsce pod koniec marca podczas New York Auto Show. Konferencja prasowa Japończyków przed targami zaplanowana jest na 23 marca. Toyota postanowiła podgrzać atmosferę i opublikowała pierwsze zdjęcie nowego Priusa. Niestety, to tylko teaser, który nie zdradza zbyt wiele.

Wciąż nie wiemy, czy w Nowym Jorku do rodziny dołączy Prius plug-in czy praktyczny Prius+. Światła, które widzimy na teaserze nie ułatwiają rozwiązania zagadki. Plug-in do tej pory wyglądał identycznie, jak podstawowy Prius, a tutaj mamy do czynienia ze sporymi zmianami. Jednak nowe światła i zarys tylnej szyby nie przypominają też Priusa+. Niektórzy podejrzewają, że może to być zupełnie nowy model. A może nowe wcielenie miejskiego Priusa C (Aqua)?

Nowy Prius | Jeszcze lepsza hybryda

Toyota Prius 2016

Nowa generacja Toyoty Prius debiutowała na ubiegłorocznych targach we Frankfurcie. Stylistyka zaproponowana przez Japończyków podzieliła branżę na dwa obozy. Tak samo było z wodorowym Miraiem - jedni mówią o brzydkim dziwolągu, drudzy chwalą Toyotę za odważne linie i bardzo nowoczesny projekt nadwozia.

Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius | Cała rodzina hybrydowych samochodów

 

Toyota Prius C

INNE LINKI

Toyota C-HR | Koniec długiej drogi

Toyota Setsuna | Drewniany koncept

Hyundai Ioniq | Elektryczne trio Hyundaia

Porsche Mission E | Kolejny raz Porsche "zniszczyło" system

Więcej o:
Komentarze (1)
Salon Nowy Jork 2016 | Czas na nową Toyotę Prius
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: gruby

    Oceniono 2 razy 0

    Ciekaw jestem co tym razem w Toyocie wymyslili. Patrząc na samego Priusa auto zapowiada sie bardzo obiecująco. Ekologiczna ikona Toyoty jest już od wielu lat znana na rynku. Teraz tylko ją ulepszają, co widać chociażby po spalaniu tego samochodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX