Ferrari - nie dla SUV-a i autonomicznych modeli

Bez wątpienia samochody marki Ferrari to jedne z najbardziej pożądanych samochodów na świecie. Szefostwo marki doskonale o tym wie i dlatego nie zamierza uginać się trendom
Ferrari GTC4 Lusso Ferrari GTC4 Lusso | Następca FF

Ferrari stało się jednym z najbardziej elitarnych producentów samochodów na świecie. Samochody z włoskiej stajni kosztują krocie, ale nadal nie ubywa chętnych na takie luksusy. Wysoki popyt sprawia, że producent z Maranello może dyktować własne reguły gry, zachowując przy tym całą swoją ekskluzywność.

Podczas rozmowy z jednym z dziennikarzy podczas targów w Genewie, szef marki, Sergio Marchionne powiedział, że Ferrari nie będzie produkować zbyt wiele specjalnych lub limitowanych wersji. Wszystko dlatego, że klienci szybko potraktują je jako serię, a sęk w tym, że te modele nie mogą być zbyt dostępne. Dodał też, że Ferrari musi być w tej kwestii restrykcyjne, szczególnie przy cenie modeli, które oferują klientom.

Zapytany o to, czy firma zamierza utrzymać gamę modelową składającą wyłącznie z silnikami V8 i V12 odpowiedział, że marka Ferrari jest plastyczna i dostosowuje się do warunków rynkowych. Dodał szybko, że mimo tego firma nie zamierza wprowadzić na rynek SUV-a. Zapytany o samochód autonomiczny odpowiedział krótko i treściwie: "Po moim trupie".

ZOBACZ TAKŻE:

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli supersamochody z Genewy

Bugatti Chiron

INNE LINKI

Ferrari F12tdf | Już wyprzedane

Maserati Levante | SUV Maserati po raz pierwszy

Alfa Romeo Giulia | Opóźnienia przez testy zderzeniowe?

Ferrari LaFerrari Spider | 963 KM bez dachu

Więcej o:
Komentarze (6)
Ferrari - nie dla SUV-a i autonomicznych modeli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Luksus

    Oceniono 6 razy 4

    Ferrari jest od niedawna notowane na giełdzie. Prezes ma przede wszystkim dbać o wzrost zysku. Jak ktoś obieca, że produkcja SUV, poniesie sprzedaż o 20% to obecny prezes zostanie zwolniony. Powstanie SUV. Jak stwierdzą że kompakt (!) czy hybryda zapewnią jeszcze większe zyski to zobaczymy je na ulicach.

  • Gość: vcxz\

    Oceniono 3 razy 1

    "marka Ferrari jest plastyczna i dostosowuje się do warunków rynkowych " jakaś nowomowa tu panuje, raz piszą o przekątnej tarczy, teraz zamiast "elastyczna" napisali plastyczna. Czekam na jutrzejsze rewelacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX